Vendimi për Halilin, sulmuesi bardheblu mungon vetëm në çerekfinale

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema, do të ketë të gatshëm për takimin e fundjavës ndaj Kukësit dhe sulmuesin Grent Halili. 20-vjeçari ishte një ndër protagonistët e takimit të kthimit në ndeshjen e Kupës ndaj Flamurtarit ku u ndëshkua më të kuqe nga arbitri Laver Alla.

Lojtari i bardhebluve kreu një gjest antisportiv ndaj brazilianit të Flamurtarit Elton Kale, çka detyroi gjyqtarin e takimit për t’i treguar kartonin e kuq. Normalisht pritej që Komisioni i Disiplinës ta dënonte lojtarin me të paktën dy ndeshje pezullim, por kjo gjë nuk ka ndodhur.

Halili do të mungojë vetëm në takimin e parë të çerekfinales së Kupës së Shqipërisë ndaj Laçit, ndërsa të dielën sulmuesi pritet të jetë në formacion titullar të Tiranës, siç ka qenë gjatë shumicës së takimeve të fundit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online