Halili takim me skuadrën: Dua ngjitjen direkte dhe Kupën

0

Presidenti i bardhebluve u uron djemve sezon të mbarë dhe shpalospara tyre objektivat për sezonin e ri

Olsi Avdiaj

“Të rikthejmë menjëherë Tiranën në Kategorinë Superiore dhe tëfitojmë e Kupën e Superkupën së Shqipërisë”. Ky është objektivi iTiranës. Ka qenë presidenti Refik Halili ai që ka shpalosurobjektivat para skuadrës për sezonin e ri. Në fillim presidenti uka uruar sezon të mbarë lojtarëve të pranishëm në grumbullim. Mëpas, ai ka folur për atë që pret nga skuadra në këtë kampionat,pas dështimit të sezonit të shkuar. Halili mësohet se ka qenë idrejtpërdrejtë. Tirana kërkon dy trofe dhe ngjitjen në KategorinëSuperiore. Halili u ka bërë të gjithëve të qartë situatën dheshpreson që këtë sezon gjërat të shkojnë më mirë dhe njolla evitit të shkuar të mbetet pas. Më pas ka folur edhe trajneri ZeMaria që ka qenë në një mendje me trajnerin. Mbledhja me skuadrënka qenë e shkurtër. Më pas ekipi ka dalë në stërvitje, ndonëse kapasur disa mungesa.Përgatitjet – Nuk ka qenë një përgatitje si gjithë të tjerat ajoe djeshmja e Tiranës. Skuadra më së shumti ka zhvilluar testefizike gjatë fushës. Ka qenë përgatitësi atletik i bardhebluve aiqë është marrë më shumë me skuadrën. Pothuajse të gjithë lojtarëtkanë pasur një GPS dhe aparat special për të kontrolluar gjendjenfizike të tyre. Shumica janë testuar për gjendjen fizike qëkishin, pasi vinin nga pushimet. 22 futbollistë ishin nën urdhrate Ze Marias dhe stafit të tij në ditën e parë të përgatitjeve, kuspikasnin emrat e rëndësishëm si kapiteni Karabeci, portierëtLika e Bakaj, por edhe mbrojtësit Doka e Hoxhallari si dhemesfushori Asion Daja. Pas pjesëmarrjes në turin e parëkualifikues të Europa League, me bardheblutë që bënë dy ndeshjatë mira ndaj Makabit të Tel Avivit tani vëmendja e Tiranës ështëe gjitha te Kategoria e Parë me skuadrën e Ze Marias, që do tëjetë e impenjuar në grupin B. Kujtojmë që bardheblutë luajnë nëfund të gushtit dhe Superkupën e Shqipërisë kundër Kukësit. Përherë të parë një skuadër e Kategorisë së Parë do të luajë për tëfituar këtë kompeticion.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online