(FOTO) Punime dhe miliona, ja si do jenë stadiumet e Botërorit në Katar

Mes polemikash, akuzash për korrupsion dhe vdekjesh të punëtorëve që jetojnë në kushte të tmerrshme, stadiumet…

Infantino: Do të zbusim rregullat e FFP, ata që duan të invesotjnë

Në vitin 2009 organi më i lartë i futbollit në Evropë, “UEFA” krijoi rregullat strikte të…

Lajm i keq për tifozët, “FIFA20” zhduk emrin Juventus

EA SPORTS bën të ditur detajet e video-lojës

Zero tolerancë, FIFA gati t’i japë fund racizmit

Racizmi është një sëmundje që duhet mposhtur me çdo kusht. Ky fenomen është shumë i përhapur…

S’lejojnë femrat në stadium, ultimatum nga FIFA për supefuqinë aziatike

FIFA po ndërmerr hapa konkretë për të luftuar diskriminimin gjinor në çdo aspekt të futbollit. Presidenti…

FIFA e pezulloi, “CAS” i vjen në ndihmë Mino Raiolës

Mino Raiola pësoi një goditje të rëndë kur Federata Italiane e Futbollit kreu një ankesë në…

Skandali i radhës, arrestohet numri dy i FIFA-s!

Korrupsioni në FIFA nuk ka fund. Skandali është thelluar dhe gjatë ditës së sotme është arrestuar…

Kartonë të verdhë për trajnerët dhe luftë ndaj vonesave të lojës, ja rregullat e reja

“IFAB”, institucioni që merret me ndryshimin e rregullores së sportit të futbollit miratoi një sërë rregullash…

Katari nuk ia del, merret vendimi për formulën e Botërorit

Presidenti i FIFA-s, Xhani Infantino, deklaroi pak muaj më parë se institucioni që ai drejton po…

Pezullimi i Raiolës çon merkaton drejt kaosit, ja yjet që rrezikojnë

Agjenti më i njohur në planet, Mino Raiola, nuk do të jetë pjesë e tregut të…

“Mundësia më e madhe që është krijuar”, VAR mund të kthehet në biznes milioner

VAR-i po ndihmon në përmirësimin e gjykimit të një ndeshje, por përdorimi i teknologjisë ka edhe…

Mahnitet nga rregulli i ri i FIFA 2019, presidenti i Marsejës hedh idenë e çmendur!

Është lehtësisht e parashikueshme se futbolli do të jetë gjithmonë pjesë e procesit të ndryshimit. Rregullat…

Renditja e FIFA-s: Shqipëria zbret një shkallë, Kosova si… Gjermania

FIFA ka publikuar renditjen për muajin prill dhe sikurse pritej Shqipëria ka humbur një pozicion, duke…

Shqipëria dhe Kosova në kahe të kundërta, lëvizjet në renditjen e FIFA-s

Shqipëria u mposht nga Turqia dhe mposhti Andorrën në muajin mars, por kjo nuk do t;u…

VIDEO | Çerçi dhe Hërto përjetojnë një makth në Turqi, çështja shkon në FIFA

Sulmuesi italian Alesio Çerci dhe mbrojtësi francez Tomas Hërto vendosin të largoheshin nga Serie A pasi…

“Ju shpjegoj turneun e ri, klubet do dorëzohen! Kam një ide edhe për Katarin!”

Xhani Infantino, presidenti i qeverisë botërore të futbollit (FIFA), ka folur gjatë për spanjollen “AS”, rreth…

ZYRTARE | FIFA zhduk Kupën e Konfederatave, viti 2021 sjell turneun e ri

Këshilli i FIFA-s ka votuar sot për të ndryshuar formulën Botërorit të klubeve. Për të vënë…

Plani i Infantinos drejt dështimit, “BIG”-ët e Europës e kërcënojnë!

Kreu i FIFA-s Xhani Infantino ka ndërmend të bëjë një revolucion në formulën e turneut të…

Botërori i klubeve ndryshon krejtësisht, zbulohet formula e re

FIFA prej kohësh ka planifikuar që të ndryshojë formulën e Botërorit të klubeve. Qëllim është i…

Çelsi merr një tjetër goditje nga FIFA, kërkesa e bluve hidhet poshtë

Çelsi mori një goditje të fortë nga FIFA pak muaj më parë, teksa organi më i…

Arsen Venger i thotë “jo” PSG-së, zbulohet shkaku

Arsen Venger i ka habitur të gjithë: Ka refuzuar një ofertë konkrete nga presideti i PSG-së,…

Tashmë zyrtare, FIFA aprovon ndryshimet në rregulloren e futbollit

Bordi ndërkombëtar i FIFA-s aprovoi këtë fundjavë disa ndryshime në rregulloren e futbollit. Rregullat e rinj…

Bomba e FIFA-s: Çelsit i bllokohet merkatoja!

FIFA ka dënuar Çelsin dhe Federatën Angleze të Futbollit “për shkelje të rregullores së transferimeve ndërkombëtare…

Ultimatum Kardifit, ja çfarë i bën FIFA nëse s’paguan për Sala

Emiliano Sala i ka pikëlluar të gjithë tifozët e futbollit. Sulmuesi argjentinas vdiq në një aksident…

Shqipëria e Kosova në kahe të kundërta, kreu nuk ndryshon

FIFA ka publikuar renditjen e kombëtareve më të mira në botë. Muaji janar nuk ka sjellë…

Anti Superligë, pro futbollit të femrave! Ceferin edhe kundër FIFA-s!

Aleksandër Ceferin do të vazhdojë detyrën si presidenti i UEFA-s dhe sot në Romë është konfirmuar…

UEFA u bën qejfin trajnerëve, të mërkurën pritet revolucion në rregullore

UEFA mund të shfuqizojë rregullin e golave të shënuar në fushë kundërshtare. Lajmi bëhet i ditur…

“Unë, Van Basten dhe Rud Gulit në një dhomë si qentë! Boban, të ftoj në ring!”

Diego Maradona rikthehet të sulmojë FIFA-n. Legjenda argjentinase nuk kursen asnjë, që nga presidenti Infantino te…

Akuzat e Ofeit, Bylis reagon: Lojtar problematik, ka marrë çdo pagë

Klubi i Bylisit ka reaguar për akuzat e lëshuara nga sulmuesi ganez Gideon Ofori Ofei. Futbollisti…

Penalltia e dyshimtë? Vjen revolucioni në futboll

Bordi ndërkombëtar i Futbollit, që është institucioni që vendos për çdo ndryshim në rregulloren e sportit,…

Vjen ndalesa e parë, “rregullorja” pengon Fabregas të luajë kundër Nicës!

Çesk Fabregas debutoi me bluzën e Monakos në barazimin në transfertë kundër Olimpikut të Marsejës, ndërsa…

LISTA | Arbitra dhe asistentë shqiptarë pajisen me stemën e FIFA-s

Katër arbitra kryesorë kanë marrë sot stemën e FIFA-s, në mes tyre dhe një gjyqtare femër…

Boban: UEFA duhet të rishikojë rregullat, Milani dhe Interi po pengohen!

“Fair-Play Financiar” është diskutuar shpesh për rregullat e tij dhe për ndryshimet që ka sjellë në…

Ultimatumi i FIFA-s për Bylisin, Mbella i jep fund dilemave

Bylisi kërkon të rikthehet në Superiore dhe deri më tani është në rrugën e duhur, pasi…

Reali bën tris, konfirmohet kampion bote dhe parakalon rivalët e përjetshëm

Reali i Madridit është kampion i Botës për klube për herën e tretë radhazi dhe të…

Belgjika në “Olimp”, Kosova rekordmenia në renditjen e FIFA-s

Belgjika e mbyll në vendin e parë në renditjen e FIFA-s për vitin 2018, ndërkohë që…

Tjetër risi nga FIFA, ndryshon rregulli i kartonit të kuq

FIFA ka ndërmend të ndryshojë rregulloren përsa i përket kartonëve të kuq. Bëhet fjalë për pezullimin…

FIFA u “shpall luftë” vonesave të lojës, njihuni me rregullat e reja

Prej vitesh FIFA e ka përdorur Botërorin e klubeve si një turne për të eksperimentuar rregullat…

Rrëfimi i Arbër Zenelit, ecuria me Kosovën dhe objektivi “Euro 2020”

Arbër Zeneli po kalon një moment të shkëlqyer. Djaloshi i lindur në Suedi është një ndër…

Zhirona-Barça në Majemi? Nuk bëhet, FIFA-UEFA trembin katalanasit!

Ishte folur prej kohësh që një ndeshje e La Ligës spanjolle do të zhvillohej në SHBA.…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online