Arsen Venger i thotë “jo” PSG-së, zbulohet shkaku

Arsen Venger i ka habitur të gjithë: Ka refuzuar një ofertë konkrete nga presideti i PSG-së, Al Khelaifi, për të punuar në FIFA. Ish-trajneri legjendar i Arsenalit do të punojë si drejtor i seminarëve të trajnerëve, sipas “Le Parisien”. Flitej prej shumë kohësh që Venger do të jetë trajner i PSG-së, por veterani francez nuk ka pranuar t’i rikthehet stolave, të paktën dhe për këtë vit 2019.

Roli i Vengerit në FIFA është shumë i rëndësishëm dhe shumë trajnerë të rinj, por dhe ata që kanë disa vite eksperiencë, do të dëgjojnë këshillat e teknikut francez, që ka drejtuar për më shumë se 22 vite një nga klubet më të mëdha në Angli, Arsenalin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online