Çelsi merr një tjetër goditje nga FIFA, kërkesa e bluve hidhet poshtë

0

Çelsi mori një goditje të fortë nga FIFA pak muaj më parë, teksa organi më i lartë qeverisës në futboll, mori vendimin që klubi londinez të mos jetë aktiv për dy merkatot e ardhshme, pra në verë dhe në janarin e vitit të ardhshëm.

Drejtuesit e klubi blu, kanë apeluar vendimin e dhënë nga FIFA, ndërsa së fundmi kanë vendosur që të dërgojnë një letër, për të kërkuar që të dënimi të mos aktivizohet deri në dhënien e një vendimi përfundimtar nga apeli.

Gjithsesi, lajmet kanë qenë përsëri negative, pasi FIFA ka refuzuar diçka të tillë. Tashmë, klubi i Çelsi pritet të tentojë dhe shpresën e fundit, që mbetet gjykata e arbitrazhit, ku do të kërkojnë që t’u lejohet që të paktën të jenë aktiv në merkaton e verës.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.