(FOTO) Punime dhe miliona, ja si do jenë stadiumet e Botërorit në Katar

Mes polemikash, akuzash për korrupsion dhe vdekjesh të punëtorëve që jetojnë në kushte të tmerrshme, stadiumet e Katarit po ndërtohen, pak nga pak. Miliona euro të shpenzuara për Botërorin e parë që do të luhet në fund të vitit, nga 21 nëntori deri më 19 dhjetor të vitit 2022.

Stadiumet janë në rrezen e 33 kilometrave nga Doha dhe me pak sforcim mund të shihen edhe 2 ndeshje në ditë në stadium.

[Best_Wordpress_Gallery id=”178″ gal_title=”Katar”]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online