Ronaldo: Te Juve punohet, Championsi vetëm çështje kohe

Kristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për medien e njohur spanjolle “MARCA”. Ylli portugez…

VIDEO | Humbje horror për Latifin, shkëlqen “ish”-i i Kamzës

Liridon Latifi ishte pjesë e ndeshjes më surprizuese të raundit të parë eliminator të UEFA Champions…

Uellsianët kërkojnë goleadën: Ta vulosim kualifikimin

Feronikeli do të ndeshet të nesërmen me kampionët e Uellist “TNS” (The Neë Saints). Trajneri i…

Klop i emocionuar: Shtatë vite radhazi kam shkuar në pushime me medalje argjendi, tani…

Jurgen Klop më në fund e theu tabunë dhe arriti të triumfojë në një finale madhore…

Venger: Çfarë presioni kjo finale, sezoni i dështuar për humbësin

Kompania e njohur televizive “Bein Sports” ka mundur të mbledhë në një tavolinë Zhoze Murinjon dhe…

Makthi që s’harrohet kurrë, Karius refuzon ftesën e Liverpulit

Finalja e së shtunës në Madrid është një ngjarje e madhe për klubin e Liverpulit që…

Pike: Ja pse humbëm në Liverpul, jo çdo gjë është në dorën tonë

Zherard Pike, bashkë me Mesin kanë dalë në konferencën për shtyp përpara finales së Kupës së…

“Avullojnë” biletat e finales së Champions, stadium me “kollarexhinj”

Finalja e Champions League mes Liverpulit dhe Totenhemit po afron. Tifozët po mësyjnë të gjithë për…

“Nuk jemi të plagosur, s’e përsërisim dramën e vjetshme me Realin”

Liverpuli është në finalen e dytë rresht të Champions League. Një sukses i madh ky, që…

VIDEO | Nga festa në vajtim, këta tifozë të Ajaksit s’e kanë marrë akoma veten

Eliminimi i Ajaksit në gjysmëfinalen e Champions League ka qenë një eksperiencë tepër e dhimbshme për…

Murinjo: Ajaksi luajti sikur kishte përballe Viteshen, në dreq filozofia!

Përmbysja e Totenhemit dhe shthurja e Ajaksit në pjesën e dytë e ka tërbuar Zhose Murinjon,…

De Ligt: E pabesueshme! Ky është një makth

Kapiteni i Ajaksit, Matis De Ligt, ishte qartazi i rrënuar në intervistën e dhënë pas ndeshjes…

Ferdinand: Pa fjalë me atë që ndodhi, ju tregoj çfarë e ndryshoi ndeshjen!

Liverpul-Totenhem do të jetë finalja e këtij sezoni të UEFA Champions League, me “gjelat” që arritën…

Turpi i futbollit italian, në Champions pa stadium

UEFA i ka dhënë fund praktikës së bërjes së një “syri qorr” ndaj stadiumit të Napolit…

VIDEO | Rrëqethëse, himni i Liverpulit poshtë tribunës Kop

Mrekullia e Liverpulit një natë më parë është një ngjarje që padyshim do të shkruhet në…

Eliminimi nga Liverpuli, Murinjo fundos Barcelonën me një krahasim poshtërues!

Përmbysja e Liverpulit një natë më parë ishte diçka me të vërtetë e pabesueshme, me ekipin…

VIDEO | Po sikur të luhej pa tifozë? Përgjigja e Klop është fantastike

Jyrgen Klop doli të fliste para gazetarëve në përfundim të ndeshjes kundër Barcelonës. Njëri prej gazetarëve…

VIDEO | I pikëlluar dhe pa fjalë, ja si largohet Mesi nga “Anfield”

Champions-i po kthehet në një makth për Barcelonën. Për të dytin vit radhazi skuadra katalanase është…

Klop: Çfarë zemre treguan këta lojtarë, krijuam diçka të veçantë

Jyrgen Klop ishte arkitekti i një tjetër mrekullie që do të mbahet mend gjatë. Skuadra e…

Valverde: U kërkoj falje tifozëve, na presin net të tmerrshme!

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, ishte i rrënuar moralisht pas disfatës në Anfield, e dyta për…

DIREKT: Përmbysje e çmendur, çfarë goli nga Liverpuli (VIDEO)

Liverpul dhe Barcelona kanë zbardhur lojtarët e formacionit titullar të përballjes së sotme. Miqtë nga Katalonja…

VIDEO | Spektakël jo vetëm në fushë, tifozët e Ajaksit janë mbretërit e tribunave

Ajaksi i Amsterdamit po kalon një moment të shkëlqyer. Klubi është me një këmbë në finalen…

VIDEO | Junajtid i thotë lamtumirë Champions-it, Çelsi gati për finalen e fundit

Mançester Junajtid është zyrtarisht jashtë garës për një Champions League. “Djajtë e Kuq” nuk shkuan dot…

Alegri: Ajaksi ekip me fat, ne dhe Totenhemi të mbushur me dëmtime

Maksimiliano Alegri është rikthyer të flasë për eliminimin në Champions nga Ajaksi. Në një intervistë për…

Mesi i bind të gjithë, lëvdata nga “armiku” portugez

Askush nuk arrin t’i rezistojë madhështisë së lojës së Leo Mesit. Argjentinasi, në ndeshjen ndaj Liverpulit,…

Klop i dëshpëruar: S’mund të luajmë më mirë se kaq

Jyrgen Klop ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës së tij ndaj Barcelonës, por rezultati 3 – 0…

Ajaksi pushton edhe Londrën, gjysmë bilete për finalen

  Ajaksi i Amstedamit është me një hap në finalen e Champions-it, teksa ka mundur në…

Ajaks spektakolar në 45 minuta, Totenhemi “gjymtohet” keq

Ajaksi i Amasterdamit vazhdon të mahnitë botën me paraqitjen fenomenale në këtë edicion të Champions League.…

Ligat kryesore, çfarë lufte për një vend në Champions!

Jemi në javët e fundit të kampionateve elitare në evropiane dhe në të gjitha kampionatet elitare…

Sisoko: Kujtova se u eliminuam, kualifikimin e mora vesh në dhomat e zhveshjes!

Minutat e fundit të përballjes së djeshme midis Mançester Sitit dhe Totenhemit na dhuruan emocione të…

Oraret zyrtare, ja kur luhen gjysmëfinalet e Champions-it

Uefa ka publikuar ditën e sotme datat dhe oraret e ndeshjeve të fazës gjysmëfinale të Champions…

Guardiola: Tani na duhet gjumë! Kampionatin nuk e lëshojmë

Pep Guardiola nuk mund ta fshinte trishtimin e madh që i solli eliminimi dramatik në çerekfinalet…

VIDEO | “Treni” Liverpul shtyp Porton, ndalesa e ardhshme është Barcelona

Liverpuli nuk hasi shumë probleme në Portugali ndaj Portos. Skuadra angleze mori me lehtësi një fitore…

VIDEO | “VAR” nxjerr nokaut Porton, Mane i jep avantazhin Liverpulit

Porto u përpoq me të gjitha mënyrat që të shënonte një gol të shpejtë ndaj Liverpulit,…

VIDEO | Goli i De Ligt dhe zëvendësimi i Sergi Robertos, “Camp Nou” kalon në ekstazë

Momenti i zëvendësimit të Sergi Robertos u shoqërua me një atmosferë të pazakontë në “Camp Nou”.…

Ten Hag: Pjesa e parë ishte luftë, ja pse morëm kontrollin e lojës

Trajneri i Ajaksit Erik Ten Hag nuk mund t’i fshinte emocionet e kualifikimit në përfundim të…

Kapelo: Juventusi u shkri pas golit të barazimit, i jashtëzakonshëm ky Ajaks

Eliminimi i Juventusit nga Champions-i ka bërë bujë të madhe në Itali. Në studiot televizive po…

Cana: Ronaldo s’është dështim, Juventusi do t’ia dalë një ditë

Lorik Cana ka komentuar eliminimin e Juventusit nga Ajaksi në televizionin “Vizion Plus”, ku punon prej…

VIDEO | Kutinjo shënjestron kritikët, festa e golit shpjegon gjithçka

Filipe Kutinjo shënoi një gol fantastik në përballjen e sotme ndaj Mançester Junajtid. Megjithatë, pak minuta…

VIDEO: Magjitë e Mesit dhe gafa e De Geas, merr fund dueli në Barcelonë

Lionel Mesi rikthehet të shënojë në çerekfinalet  e Champions-it pas më shumë se 12 ndeshjesh, madje…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online