Browsing Tag

Benfica

Zyrtare: Një bomber më pak, tërhiqet braziliani i Benfikës

Veterani 35-vjeçar i Benfikës, Jonas Oliveira i ka dhënë fund karrierës së tij futbollistike. Sulmuesi brazilian, i cili më parë ka qenë pjesë e ekipeve si Santos e Gremio në kampionatin brazilian, por edhe ekipeve europiane si Valencia e…

Zyrtare, Benfika blen sulmuesin e Real Madridit

Pak orë pasi zyrtarizoi shitjen e Zhoao Feliks te Atletiko Madrid, duke e bërë portugezin më të shtrenjtë në histori, Benfika ka bërë një goditje në sulm, sepse ka blerë nga Real Madridi sulmuesin Raul de Tomas. Klubi portugez do të…

Zbulohet takimi sekret, Napoli përgatit operacionin gjigant

Aurelio De Laurentis ka vendosur të shpenzojë në këtë merkato. Synimi është përforcimi i ekipit dhe ngushtimi i diferencave me Juventusin. Presidenti po bën maksimumin për t’i dhuruar Karlo Ançelotit një ekip që konkurron në të gjitha…

As PSV dhe as Ajaks, destinacion surprizë për Arjen Roben!

Arjen Roben ka njoftuar prej disa kohësh se ky sezon ishte i fundit me Bajernin e Mynihut, me holandezin që ka nisur kërkimet për ekipin e ri tashmë. Ofertat nuk kanë munguar në drejtim të tij, ku interesimi më i madh është nga Holanda,…

Zhoao Feliks në treg? Benfika i bën super ofertë

Po afron merkatoja e verës dhe natyrisht klubet e mëdhenj kanë piketuar talentet që kanë spikatur këtë sezon, ndaj qartësisht sytë janë edhe tek ylli i ri i Benfikës, Zhoao Feliks. Autor i një sezoni spektakolar, sulmuesi i ri mahniti…

Gafa e tifozëve, nga Portugalia… 600 km larg Frankfurtit

“Një ditë para ndeshjes duhet të kem pirë shumë birra (qesh). Nuk do e humbisja kurrsesi ndeshjen e Liverpulit dhe bleva biletë për sfidën kundër Bajernit. I thashë sportelistit që dua biletë për në “Allianz Arena”, pasi isha i bindur se…

Benfika ka në dorë një fenomen, Mendesh ia ofron Juventusit

Futbolli portugez prodhon talente të mëdhenj çdo sezon dhe emri i ri që po çmend klubet më të mëdhenj në planet është Zhoao Feliks. Bëhet fjalë për një sulmues 19-vjeçar, i cili këtë sezon ka debutuar në Superligën portugeze dhe menjëherë…

Barcelona nuk ndalet, akord me goleadorin e Bundesligës

Barcelona po kërkon prej kohësh një sulmues, pasi Luis Suarez është 32 vjeç dhe nuk mund të përballojë më të gjitha ndeshjet e sezonit. Vetë uruguaiani e ka bërë të qartë diçka të tillë duke ftuar klubin t’i gjejë një zëvendësues.…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online