ZYRTARE: Zhoao Feliks transferohet në Spanjë për shifër të çmendur

0

E pabesueshme: talenti portugez Zhoao Feliks transferohet tek Atletiko Madrid dhe lajmi është tashmë zyrtar. Shifra e transferimit është 126 milionë euro, rekord për Portugalinë dhe ndër shifrat më të mëdha në histori.

Feliks, vetëm 19 vjeç, shpërtheu në sezonin që lamë pas, sepse shënoi 15 gola në kampionat dhe 3 në Europa League.

Lojtar me aftesi te shkëlqyera teknike, djaloshi zbulim krahasohet me Kaka dhe kërkohej nga shumë kube, por ka zgjedhur Atletiko Madridin, ndoshta edhe për shkak të lidhjes së shkëlqyer mes klubit spanjoll dhe agjentit të famshëm Zhorzh Mendesh.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.