Browsing Tag

Benfica

Klubi i parë nuk e harron, Murinjo refuzon… për momentin

Zhoze Murinjo po shijon pushimet e parakohshme pas shkarkimit nga stoli i Mançester Junajtid gjatë muajit dhjetor. Për portugezin e famshëm u fol për një interesim të Florentino Perez dhe një rikthim tek ekipi i Realit të Madridit, por…

Benfika mposht Porton dhe tashmë komandon në Portugali

Është mbyllur kryendeshja e javës së shtatë në ligën e parë portugeze. Klasikja midis Benfikës dhe Portos është mbyllur me triumfin e “shqiponjave” të Benfikës, të cilët iu falën golit të sulmuesit zviceran Haris Seferovic. Një fitore që…

Misteri i shekullit, Gabigol ikën nga Interi

Gabigol, një emër që të bën kurioz sapo e lexon. Ndoshta kështu mdodhi edhe me drejtuesit e Interit, që shpenzuar 30 milionë për t’ia marrë Santosit dhe firmosën me të një kontratë fantastike. Problemi është që Gabigol nuk kishte lidhje…

Siti prezanton portierin e ri, ikin edhe 40 milionë euro

Pep Guardiola bleu portierin Klaudio Bravo nga Barcelona për 20 milionë euro vjet, por ka mbetur i zhgënjyer nga kiliani. Tashmë trajneri spanjoll ka prerë çekun e ri, këtë radhë prej 40 milionësh, për të marrë brazilianin Ederson…

Benfika e zyrtarizon, Ederson te Siti për 40 milionë euro

Mançester Siti nuk ka të ndalur dhe po e kompleton me shpejtësi skuadrën, pas largimit të disa lojtarëve ditët e fundit. Pasi bleu mesfushorin portugez Bernardo Silva për rreth 50 milionë euro nga Monako (plus bonuse të ndryshme), klubi…

Benfika “përbindëshe”, sërish kampione e Portugalisë

Hegjemoni e Benfikës: sot “Shqiponjat” u shpallën kampione për të katërtin vit rresht, ndërsa është i 36-ti titull, një rekord në Portugali. Sot Benfika shpartalloi 5-0 Guimaraeshin dhe ka vulosur gjithçka një javë para mbylljes, duke…

PSG blen talentin e Benfikës për 30 milionë euro

Benfika godet sërish, mund të thuhet, pasi klubi portugez ka arritur të shesë një tjetër talent për shifra të frikshme. Bëhet fjalë për anësorin ofensiv Gonsalo Guedesh, i cili për 30 milionë euro transferohet te PSG në Francë. Mungon…