“Sa vite keni pa fituar titullin?!”, sulmuesi replikon me tifozin “armik”

Sportingu i Lisbonës fitoi në shtëpi përballë Benfikës me rezultatin 1-0 në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinaleve të Kupës së Portugalisë. Ndeshja e parë ishte fituar nga “Shqiponjat e Lisbonës” me rezultatin 2-1.

Vendasit kishin nevojë për një gol dhe ai erdhi 15 minuta përpara fundit të ndeshjes. “Ylli” i Sportingut, Bruno Fernandez, shënoi golin që dërgoi tifozët në delir dhe ekipin në finale.

Mërzitje e madhe te Benfika për humbjen e derbit, ndërsa një tifoz i Sportingut nuk ka përtuar të provokojë brazilianin Xhonas.

Duhet ta respektoni Benfikën. Sa vite keni pa fituar titullin?”, ka reaguar sulmuesi 35-vjeçar. Sportingu nuk fiton një titull kampion prej vitit 2001.

Xhonas, rikthehu në Brazil”, thërret dikush, ndërsa autori i 10 golave në kampionat gjatë këtij sezoni i përgjigjet: “Do të qëndroj këtu që të fitoj më shumë se ju”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online