Aston Vila nuk ndalet, tenton 26-vjeçarin e Juves

Aston Vila është rikthyer në Premier Ligë dhe ambiciet për të bërë mirë nuk mungojnë. Klubi…

Ditë e re, lojtar i ri! Një mesfushor nga Belgjika për Aston Vilën

Aston Vila po bën një merkato shumë aktive, pasi ka afruar deri më tani lojtarë të…

Uesli Moraes, historia e dhimbshme e blerjes rekord të Aston Vilës

Aston Vila pagoi 22 milionë paundë për Uesli Moraes. 22-vjeçari brazilian është blerja më e shtrenjtë…

Siti fillon spastrimet, arkëtohen 23 milionë nga dy lojtarë

Mançester Siti ka filluar spastrimet për sezonin e ri. Dy lojtarë e parë që do t’i…

Tare “ngel thatë”, sulmuesi brazilian prezantohet në Angli

Igli Tare si rrallëherë ka dështuar në operacionin e sjelljes së një talenti në Romë. Uesli …

Aston Vila lumturon tifozët, firmos “heroi” holandez

Aston Vila ia doli të rikthehet aty ku e meriton. Ekipi nga Birmingami i mposhti të…

VIDEO | Lampard nuk ia del, Aston Vila rikthehet në Premier League

Aston Vila rikthehet në Premier League pas katër sezonesh në Championship. Klubi nga qyteti i Birmingamit…

Finalja më e pasur e historisë, në Wembley luhet për 215 milionë dollarë

Pasditja e sotme do të jetë mjaft emocionuese në Angli, pasi do të luhet finalja e…

Shpërthen Andi Van der Mejde: “Është klub m***, mos bëj gafë të shkosh atje!”

Anvar El Gazi para disa vitesh shihej si një ndër talentet më të mëdhenj, me holandezi…

Championship: Dramatike, penalltitë çojnë Aston Vilën në Wembley

Është luajtur sot gjysmëfinalja e kthimit mes Uest Bromit dhe Aston Vilës, një derbi i jashtëzakonshëm…

Play-off: Aston Vila e Lids hedhin një hap, por nuk ka mbaruar

Në një javë përmbysjesh spektakolare, edhe Aston Vila mund të krenohet se është bashkuar me grupin,…

Divizioni i dytë më i bukur në botë: Noruiçi kampion, Lampard kundër Bielsas në play-off

Është mbyllur sot sezoni i rregullt në Championship në Angli, kategoria e dytë në e bukur,…

VIDEO | Bielsa sqaron urdhrin: Nuk ishte dhuratë, ja pse vepruam në atë mënyrë

Marselo Bielsa u vu dhe një herë tjetër në qendër të vëmendjes, teksa ekipi i tij…

Gjesti i vitit vjen nga një… “i çmendur”, Bielsa urdhëron hapjen e portës!

Marselo Bielsa është një nga trajnerët e fundit romantikë të botës së futbollit. Argjentinasi, i njohur…

PSG nuk mjafton, Al Khelaifi gati për klubin e radhës

Naser Al Khelaifi është presidenti i PSG-së dhe QSI (Qatar Sports Investments). Manjati arab dëshiron të…

Goditi yllin e Aston Vilës, tifozit i jepet dënim i rëndë

Pasditen e djeshme u luajt derbi midis Birmingemit dhe Aston Vilës. Në fillimin e ndeshjes, konkretisht…

VIDEO | Stjuarti kapet me lojtarët e Aston Vilës, arrestohet nga policia

Derbi i qytetit të Birmingemit midis Birmingem Sitit dhe Aston Vilës nuk kaloi pa incidente. Gjatë…

U godit me grusht nga tifozi, Grilish: Dita më e lumtur për mua!

Ylli i Aston Vilës, Xhek Grilish u godit me grusht nga një tifoz i Birmingamit në…

VIDEO | Skandal në derbin e Birmingamit, tifozi godet yllin e Aston Vilës

Aktualisht, po zhvillohet derbi midis Birmingamit dhe Aston Vilës, e cila është një sfidë mjaft e…

VIDEO | Shpërdorimi i vitit, në Angli nuk i besojnë syve

Aston Vila është një ndër ekipet më historikë në Angli, por prej vitesh luajnë në Championship,…

VIDEO | Pamje shokuese: Ish-lojtari i Aston Vilës tërbohet dhe dhunon 24-vjeçaren!

Pamje të frikshme janë transmetuar në mediat angleze. Rikardo Kalder është një mesfushor difensiv, i cili…

Henri trajner i Aston Vilës? Të rejat e fundit

Tierri Henri pritet që shumë shpejt të nisë karrierën si trajner. Së fundmi u përfol për…

Mrekulli nga Anglia, shijoni perlën e MekGin

Pasditen e sotme Aston Vila po zhvillon ndeshjen e vlefshme për javën e 9-të në “Championship”.…

Dy vite pa luajtur, por Mikah Riçards vazhdon të fitojë miliona

Mikah Riçards ka qenë një ndër talentët më premtues të futbollit anglez, por me kalimin e…

Votëbesohet Shevçenko, Henri ofertë nga Anglia

Andrij Shevçenko është një idhull në Ukrainë dhe në Milano. Tashmë ish-sulmuesi është në krye të…

Xhon Terri nuk tërhiqet, firmos në Championship

Ish-kapiteni i Çelsit dhe Anglisë, Xhon Terri, do të bashkohet me Aston Vilën, ka deklaruar pronari…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online