Kontratë pensioni për Kosielnin, largimi nga Arsenali i sigurt

0

Kapiteni i Arsenal Lorent Kosielni është shumë pranë largimit nga “topçinjtë. Qendërmbrojtësi është prej nëntë vitesh pjesë e klubit londinez dhe mesa duket francezi s’do e plotësojë dot një dekadë i veshur me fanellën e skuadrës angleze.

Sipas “footmercato” oferta që ka bindur francezin vjen nga vendlindja. Bëhet fjalë për ekipin e Lionit. Presidenti Zhan-Klod Olas i ka ofruar një kontratë 3-vjeçare Kosielnit. Megjithatë, duhet ende miratimi nga Arsenali.

Kosielni ka dhe një vit kontratë me “topçinjtë”. Rëndësia e francezit për mbrojtjen e Arsenalit ka ardhur në zbehje me lojtari si Sokratis, Mustafi dhe Holding, të cilët ia kanë kaluar në hierarki.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.