Ideja e fundit e Arsenalit, nis bisedimet me mesfushorin potent

0

Arsenali po tenton të përforcojë repartin ofensiv dhe ka nisur negociatat me Jasin Brahimi. 29-vjeçarit algjerian i përfundoi kontrata me Porton ditën e sotme dhe do të largohet pas pesë sezoneve në Portugali.

Brahimi aktivizohet në rolin e mesfushorit ofensiv dhe sulmuesit të majtë, ndërsa e mbylli aventurën me Porton me 53 gola të shënuar në 209 ndeshje.

Sipas raportimeve të “Sky Sport. UK”, klubi anglez po bisedon me lojtarin dhe shpreson që të sigurojë sa më shpejt të jetë e mundur akordin me lojtarin potent. Ka akoma diferencë midis ofertës dhe kërkesës së lojtarit, por “topçinjtë” kanë besim se kjo tratativë do të mbyllet me sukses.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.