Risia/ Tirana është ekipi i parë shqiptar që kthehet si në Bundesligë, 7 mijë lekë për të qenë prezent në Selman Stërmasi

Nga Klaudio Ndreca Tirana është ekipi i parë shqiptar që do të praktikojë risinë sa i…

Zyrtare/ Biznes fantastik për Milan, merr zbulimin e Frankfurtit dhe jep sulmuesin e “Shkëndijës”

Gjithçka është zyrtarizuar në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, me Milanin që është përforcuar…

Duket i frikshëm, ky është formacioni më i mirë në javën e tretë të Superiores

Kategoria Superiore e ka mbyllur siparin e saj sa i përket javës së tretë, ndërsa edhe…

Shishet e ujit në “Loro Boriçi”, Salihi e sheh ndryshe: Nuk e kishin me arbitrin, por me Vllazninë

Situata në “Loro Boriçi” ka degraduar në ditën e djeshme, atje ku Tirana fitoi me rezultatin…

E fundit/ Emocionet e Kombëtares, mbërrin gjysma e lojtarëve të Shqipërisë në “Tropikal”

Teksa ndeshjet e kampioneteve në Europë janë mbyllur në ditën e sotme, tashmë emocionet dhe skena…

Zidan shkatërroi atë që ndërtoi, Bale shpëton Realin në frymën e fundit

Nisja e kampionatit në LaLiga e ka gjetur sërish Realin e Madrid me të njejtat probleme.…

VIDEO/ U përpoqën ta nervozojnë, lum thirrjesh raciste mbi Lukakun përpara golit

Interi ka fituar me shumë vështirësi ndaj Cagliarit në shifrat 1-2, falë golavë të realizuar nga…

Ferrari triumfon në garën e Belgjikës, Leclerc: Fitoren ja dedikoj Anthoine

Është mbyllur me trumfin e Ferrarit gara e çmendur e pistës së Belgjikës. Pas një starti…

Flamurtari nuk di të shënoj, i larguari Bushiç kryeson listën e golashënuesve në Kosovë

Është mbyllur java e tretë dhe Flamurtari ende nuk ka shënuar golin e parë. Humbje pas…

Pasimin ia jep Donis Avdijaj, i papërmbajtshmi Ekuban i shënon edhe Fenerbaçes

Fenerbaçe është duke luajtur përballë Trabzonsporit në një përballje të zjarrtë, e cila ndodhet në shifrat…

Intervistat e trajnerëve, Lerda: Nuk e kuptova kartonin e kuq për Solomon nga arbitri!

Java e tretë e Superiores ka mbyllur siparin me dy ndeshjet e orës 19:00, ku nuk…

Strakoshën nuk e tradhëton vetëm penalltia,  duhet të “puth” edhe dy herë shtyllën

Në Olimpico derbi i kryeqytetit është mbyllur në paqe mes dy ekipeve. Lazio ka barazuar 1…

Kurrë dy gola me Partizanin e Lerdës, Flamurtari nuk merr pikë as kundër 10 lojtarëve

Partizani-Flamurtari 1-0 (Solomon 22′) 90’+4′ Mbyllet takimi, Partizani-Flamurtari 1-0. Vendasit kanë luajtur pjesën më të madhe…

Skënderbeu dorëzohet pa kushte ndaj Bylisit, i shënon edhe portieri Isli Hidi

Skënderbeu ka humbur me rezultatin 0-3 në Korçë duke u dorëzuar pa kushte ndaj Bylisit. Sa…

Bekim Balaj nuk përmbahet në Austri, gjen dy gola përpara se të kthehet në Shqipëri

Bekim Balaj ka gjetur rrjetën në kampionatin austriak, madje duke shënuar dy gola në takimin që…

Në Basel nuk e “qajnë” largimin e Ajetit, Kemal Ademi shënon dopietë

Pesë gola në po aq ndeshje, ky është bilanci i Kemal Ademit në Zvicër. Sulmesi 23-vjeçar…

Shihni intervistat e trajnerëve, Duro: Laçi vajti njëherë në portë, Avdyli duhej të na ndihmonte

Kukësi e ka mbyllur në barazim 1-1 ndaj Laçit, në përballjen e parë të ditës së…

Mbyllet takimi/ Kukësi i lë pikët në “Loro Boriçi”, te Laçi shënon vetëm Nuabueze

Përmbledhja e ndeshjes, Kukësi-Laçi 1-1 (Musta 87’/ Nuabueze 50′). 90’+5′ Përfundon takimi, Kukësi-Laçi 1-1. Shumë raste…

U keqkuptua Shaland? Historia e Kastratit: Doja të shihja ku jemi, unë refuzova edhe Shqipërinë

Lirim Kastrati nuk u grumbullua këtë herë me dardanët, pasi trajneri Shaland e cilësoi të papranueshme…

Asisti i rrallë nga Kasami, Lenjani shënon me sprint të pandalshëm dhe parabël

Sioni është duke fituar me rezultatin 0-1 ndaj Thunit, ndërsa është duke u luajtur kampionati zviceran.…

Huazimi i Kaçes ishte dalje nga rregulli, Larisa: Nuk mund t’i thonim “JO”, më i miri që nxorri PAOK

Në orët e fundit është zyrtarizuar kalimi i Ergys Kaçes drejt AEL Larisës në formën e…

Plisat udhëtojnë 70 km për revoltën “5 minutëshe” ndaj trajnerit Josa: Nësë s’ki zemër ik nga Prishtina

Për Prishtinën është java e e dytë kampionatit dhe kryeqytetasit kanë vetëm 1 pikë në renditjen…

Ndizet derbi në Itali, Strakosha do të luajë i rrethuar nga 1500 policë

Derbi i Romës do të luhet pasditen e sotme midis Lacios dhe Romës,  në një sfidë…

Incidentet në “Loro Boriçi”/ Reagon klubi i Vllaznisë: Gjykim jo profesional, na u mohuan dy penallti

Ndeshja e mbrëmjes së shkuar mes Vllaznisë dhe Tiranës nuk u shijua sa duhej nga tifozeria…

Kurioziteti në përballjet mes Partizanit dhe Flamurtarit, fitohet gjithmonë me…fushën!

Partizani do të presë sot në stadiumin “Selman Stërmasi” Flamurtarin, në përballjen e vlefshme për javën…

Si i merr të tjerët para meje? Hatërmbetja e Kastratit me Kosovën vetëm për një arsye

Mungesa e Lirim Kastratit në listën e Kosovës mori vëmendjen e të gjithëve, ndërsa ishte vetë…

Plas te Kosova me Kastratin, trajneri Shaland: Më mori menaxheri, tha se nuk do të vijë fare

Kosova do të përballet ndaj Anglisë dhe Çekisë në eliminatoret e Europianit. Ajo që ka bërë…

Ekskluzive/ Basha tregon rreth vendimit për të lënë Shqipërinë: Fola me Rejën dhe Dukën!

Migjen Basha ka shpallur largimin përfundimtar nga Kombëtarja e Shqipërisë. Kjo pasi fubollisti i Arisit kërkonte…

Laporte do të mungojë ndaj Shqipërisë, Franca thërret një mbrojtës nga Barcelona

Në përballjen e djeshme mes Manchester Cityt dhe Brightonit që u fitua me rezultatin 4-0, humbja…

Ndërhyrja brutale/ Polemika në Bundesligë, luftaraku Gjasula i shpëtoi paq kartonit të kuq

Teksa trajneri Edi Reja prezantonte emrin e tij në listën e Kombëtares, Klaus Gjasula ishte nisur…

Përtej Jorgjit/ Kur ndodh edhe në “Loro Boriçi”, çfarë mund të presim më shumë?

Pamjet e ndjekura nga “Loro Boriçi” në përballjen mes Vllaznisë dhe Tiranës, nuk është se ndodhin…

Tërmet i madh te Shkëndija e Tetovës, shkarkohet gjithë stafi teknik pas dështimeve

Ashtu siç edhe pritej, ka ardhur vendimi i pakthyeshëm te Shkëndija e Tetovës pas dështimeve në…

E vuan etiketimin “djali i presidentit”, Halili: Nuk dua të qahem, por më kritikojnë shumë

Grent Halili është sulmuesi i momentit në Superiore, ndërsa ka arritur të shënojë 2 gola në…

Ende java e tretë, Suad Lici hap polemika ndaj Jorgjit: Vetëm për Vllazninë nuk sheh penallti!

Vllaznia është përballur ndaj Tiranës, duke humbur me rezultatin 0-2. Ekipi bardheblu theu një tabu në…

Sa mirë të luash me Akhmat Gronzy! Berisha shënon, presidenti i blen makinë

Një pikë vlen sa një makinë. Kjo është kostoja e presidentit të Akhmatit pas barazimit 1…

Dramë e madhe te Juventus-Napoli, Kulibali “kryqëzohet” në vendin e De Ligt

Me dramë të madhe është mbyllur takimi mes Juventusit dhe Napolit. Bardhezinjtë po kryesonin me rezultatin…

Gol si në “Play Station”, Bernard Berisha shfrenon fantazinë me golin në Rusi

Në Rusi duhej të luhej minuta e 90+2′ në mënyrë që skuadra e Akhmat Grozny të…

E fundit/ Vazhdon skandali në Shkodër, goditet me gurë autobuzi i Tiranës (FOTO)

Një tjetër ngjarje e shëmtuar ka ndodhur së fundmi në Shkodër, atje ku tensioni nuk mund…

Penallti? E thotë vetë Lika: Nuk ishte për të thyer këmbën, paskam qenë jashtë zone

Tirana ka fituar në Shkodër ndaj Vllaznisë me rezultatin 0-2, në një ndeshje shumë të tensionuar.…

Zyrtare/ Ergys Kaçen e largojnë nga PAOK-u, e pret një tjetër shqiptar në ekipin e ri

Pas huazimit tek Panathinaikos, Ergys Kaçe u rikthye sërish te PAOK-u për t’u nisur në një…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online