Skënderbeu dorëzohet pa kushte ndaj Bylisit, i shënon edhe portieri Isli Hidi

Skënderbeu ka humbur me rezultatin 0-3 në Korçë duke u dorëzuar pa kushte ndaj Bylisit. Sa i përket 45 minutave të para, ishin miqtë që realizuan dy gola. Goli i miqëve do të vinte në minutën e 11 të takimit, ndërsa Peposhi që ndodhej në brëndësi të zonës, nuk e kishte të vështirë për të gjetur avantazhin. Goditja e dytë do të vinte në minutën e 45-të, ndërsa Guindo e kishte elementare të mposhte Koliçin, ndërsa ndodhej i vetëm përballë tij.

Ndërkohë kulmi ka arritur në minutën e 61, atje ku edhe portieri i Bylisit ka shënuar falë ekzekutimit të saktë të penalltisë. Koliqi e kuptoi krahun, por duhet të nxjerrë topin nga rrjeta. /Sport Ekspres/

Skënderbeu-Bylis 0-3 (Peposhi 11′, Guindo 45, Hidi penallti 61′)

Formacioni zyrtar

Skënderbeu: Koliqi, Meksi, Pollozani, Dita, Pëllumbi, Taipi, Muzaka, Bregu, John, Gripshi, Krasniqi

Bylisi: Hidi, Peposhi, Janku, Bicaj, Ymeralilaj, Murataj, Turabov, Melluga, Qardaku, Ntepe, Guindo