Browsing Tag

Reginaldo

Kukësi refuzon të luajë të hënën, zbulohet arsyeja

Kukësi-Teuta është programuar të luhet ditën e hënë në Kamzë prej orës 14:00, por ka një problem dhe lidhet me Rexhinaldon. Sulmuesi mozambikas është ftuar nga kombëtarja e vendit të tij për ndeshjen që luan më 18 nëntor kundër Zambia.…

Shifrat: Rexhinaldo me pushime, skena është për Latif Amadu

Ali Soue, shënuesi më i mirë i sezonit të shkuar, u transferua te CSKA e Sofies, ndërsa Sindrit Guri u shit te Ostende. Ndër tre shënuesit më të mirë të sezonit të shkuar ka mbetur në Superiore vetëm Rexhinaldo. Futbollisti nga Mozambiku…

Kthesa e detyruar, momenti i Kukësit dhe Rexhinaldos

Kukësi ka humbur dy ndeshjet e fundit me Skënderbeu dhe Partizanin, rivalë direkt për titullin kampion. Skuadra e drejtuar nga Armando Cungu ka zbritur në vendin e katërt në klasifikim, ndërkohë që diferenca me të kuqtë kryesues ka shkuar…

Goleadori Rexhinaldo me “mision”, lë Shqipërinë

Rexhinaldo nuk ka shënuar në dy ndeshjet e fundit të Kukësit, por gjithsesi mbetet një nga lojtarët kryesorë të skuadrës së drejtuar nga Armando Cungu. Pesë golat e shënuar në muajin shtator kanë bërë që sulmuesi të ftohet nga Mozambiku.…

Rexhinaldo motivon ekipin: T’i përvishemi punës!

Sulmuesi i Kukësit Artur Rexhinaldo nuk ishte në një ditë të mirë në takimin e sotëm, ku Kukësi u mund nga Partizani me rezultatin 0-1. Futbollisti nga Mozambiku ka menduar të motivojë skuadrën me anë të një postimi në llogarinë e tij në…

Buzëqeshje dhe premtim i madh: Rexhinaldo flet si “kuksian”

Rexhinaldo ka nisur një sfidë të re. Sulmuesi do tentojë të fitojë “Këpucën e Artë” me Kukësin, por sigurisht që edhe titullin kampion. Ish-lojtari i Laçit nuk e fsheh gëzimin që do të jetë pjesë e verilindorëve. “Jam shumë i lumtur dhe…

Prapaskenat e merkatos, u tentuan Rexhinaldo dhe Pejiç

Pero Pejiç është një lojtar që në Superiore ka bërë mirë, duke fituar tituj dhe trofe personal. Kroati, edhe pse në moshë të madhe, ka arritur të tregojë formë sportive të mirë në Shqipëri, ndërkohë që së fundmi është tentuar të rikthehet…

Lista për në Champions, Kukësi bën dy ndryshime

Klubet që garojnë në Champions League dhe Europa League kanë mundësinë të bëjnë ndryshime në listën e dorëzuar në UEFA dhe Kukësi e ka shfrytëzuar mundësinë, duke bërë dy të tilla. Lëvizja kryesore është ajo në hyrje dhe është një goditje…

ZYRTARE: Rexhinaldo te Kukësi

Kukësi ka gjetur sulmuesin që do t’u garantojë golat për sezonin e ardhshëm. Do të jetë Rexhinaldo, ai që te Laçi arriti të shënojë plot 18 gola në kampionat. Lojtari nga Mozambiku ka mbyllur marrëveshjen me verilindorët dhe pritet që të…

Kësti dhe një superofertë, pse Rexhinaldo refuzon Superioren

Rexhinaldo është i shumëkërkuar në merkato. Në Superiore e duan disa ekipe, por sulmuesi kërkon të përfitojë nga momentin. Vjen pas një sezoni me 18 gola në kampionat dhe normalisht që kërkon të përfitojë edhe në aspektin financiar. Është e…

Mezani dhe e vërteta rreth Rexhinaldos: Shumë gënjeshtra!

Ditën e djeshme sulmuesi i Laçit Rexhinaldo përfundoi në polici, për të kryer një denoncim për dhunë ndaj tij. Më pas sulmuesi afrikan nuk sqaroi se për çfarë bëhej fjalë dhe kush e dhunoi, ndërkohë që nuk u mor vesh nëse e kreu denoncimin…

Rexhinaldo humbet dhe Vllazninë, Laçi në hall për sulmin

Sulmuesi lajmëron se do të jetë gati për më pak se dy javë, por humbet ndeshjen e radhës me shkodranët Laçi vijon përgatitjet nën drejtimin e trajnerit të ri, Gentian Mezani. Kurbinasit pas dy humbjeve të fundit synojnë që të kthehen te…

Habit Rexhinaldo: Siguruam mbijetesën!

Artur Fait Rexhinado është një pikë referimi te Luftëtari. Falë aftësive të tij teknike, ka arritur të shënojë gola të rëndësishëm për skuadrën gjirokastrite. Futbollisti afrikan e ka shijuar jo pak edhe stadiumin “Loro Boriçi”, ku pas…