Mungesa e Rexhinaldos, Cungu: Ju tregoj çfarë ka ndodhur!

0

Rexhinaldo nuk ishte sot në ndeshjen e Kukësit dhe sipas asaj që tha trajneri Armando Cungu, kemi të bëjmë me një dëmtim të sulmuesit nga Mozambiku. Duke ditur karakterin e lojtarit, kur në protokoll nuk u pa emri i tij, aludimet kanë qenë të shumta.

“Rexhinaldo ka pasur një dëmtim, pesë minuta pa mbaruar stërvitja e fundit. Ishte një kontakt. Do bëje një grafi dhe do të marrë përgjigjen përfundimtare nga mjekët. Sot nuk ishte e mundur të ishte me ne për shkak të dëmtimit. Ai ka qëndruar në shtëpi, nuk ka udhëtuar as me ekipin në hotel mbrëmë. Kjo është ajo çka mund të them për Rexhinaldon”, u shpreh Cungu për Sportekspres.com.

Para nisjes së takimit shumëkush ka menduar edhe për një largim të sulmuesit, madje kishte zëra se as nuk i është përgjigjur telefonatave të drejtuesve. Gjithsesi asgjë nuk është e konfirmuar. Para ndeshjes, vetë sulmuesi në rrjetet sociale ka lëshuar mesazhe mbështetëse për skuadrën.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.