Mozambiku i përulet Rexhinaldos, AS “e transferon” në Itali

Rexhinaldo, sulmuesi i Kukësit, i dha fitoren një ditë më parë Mozambikut kundër Zambias dhe kombëtarja e tij është ende në garë për kualifikimin në Kupën e Kombeve të Afrikës. “Jemi të gjithë për t’u përgëzuar. Faleminderit popullit të Mozambikut për mbështetjen e tyre. Forca Mozambiku”, shkruan sulmuesi në llogarinë e tij në “Facebook”.

Vlerësimet për Rexhinaldon nuk kanë munguar, teksa një gazetë sportive në shtetin afrikan e ka hapur faqen e parë me imazhin e sulmuesit të Kukësit. Ky i fundit e ka publikuar edhe në rrjetet sociale.

Por ndërkohë që “gërmon” për të kërkuar informacion, vë re që spanjollja AS e ngatërron sulmuesin e Kukësit me një tjetër Rexhinaldo, atë të Monzës. Por kemi të bëjmë me një brazilian, i cili ka provuar të luajë Serinë A me Trevizon, Fiorentinën, Parmën dhe Sienën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online