Browsing Tag

Monako

Operacion shkëmbimi në mesfushë, bashkëpunim Monako Leister

Monako dhe Leister pritet të zyrtarizojnë ditën e nesërme një operacion shkëmbi. Klubi anglez do t’i dërgojë palës franceze mesfushorin portugez Adrien Silva, ndërsa ekipi nga Principata do të dërgojë në krahun tjetër belgun Juri Tielemans.…

Zyrtare: Henri pa punë, Monako rikthen trajnerin kampion

“Telenovela” Tierri Henri te skuadra e Monakos pati një fund të hidhur. Megjithatë, te klubi nga Principata nuk ka kohë për të “vajtuar”. Pasuesi i Henrisë do të jetë pikërisht ai që i liroi vendin francezit tre muaj më parë, Leonardo…

Monako merr masa, akord me dy qendërmbrojtës

Merkato e dimrit do të jetë shumë e zënë për klubi e Monakos.  Nënkampionët e Francës rrezikojnë seriozisht rënien nga “Ligue 1”, pasi ndodhen në vendin e parafundit të tabelës, teksa ka mbetur edhe gjysma e kampionatit për t’u zhvilluar.…

Kriza e Monakos dhe lëvizja e klubit për pankinën

Para dy sezonesh Monako fitoi kampionatin francez dhe arriti deri në gjysmëfinalet e Champions Ligës, ndërsa tani rrezikon rënien nga kategoria. Situata në ekipin nga Principata nuk është aspak e mirë dhe Tieri Henri po kupton që detyra e…

Inter bën gati spastrimin e parë, “fshesa” nis nga mbrojtja

Merkato e janarit po afron dhe tek Interi po bëhen gati për të larguar lojtarët që nuk bëjnë më pjesë në planet e skuadrës. Sipas medies franceze “Nice-Matin”, klubi i Monakos është vënë në ndjekje të mbrojtësit brazilian dhe palët janë…

Rrëfehet Kandreva: Ja pse e refuzova kalimin te Monako

Në limitet e merkatos së verës, Antonio Kandreva ishte fare pranë kalimit te skuadra e Monakos. Në një intervistë për “Sport Mediaset“, sulmuesi anësor i Interit shpjegoi se çfarë e shtyu të refuzonte në momentin e fundit kalimin në…

VIDEO | Pietro Pelegri, djaloshi i rekordeve të pabesueshme!

Pietro Pelegri është vetëm 17 vjeç, por sulmuesi i Monakos ka thyer disa rekorde që në fillimet e karrierës së tij. Në janar të këtij viti, Pelegri (pa i mbushur akoma 17 vjeç) u transferua nga Xhenoa te Monako për shifrën e 31 milionë…

Mbas milionave të arkëtuara, Monako i futet merkatos

Gjatë tri viteve të fundit Monako është kthyer në një minierë ari për pronarët rus. Klubi nga principata ka gjeneruar të ardhura të jashtëzakonshme nga shitjet e talenteve si Marsial, Karrasko, Lemar, Mbape, Fabinjo Mendi, etj Mediet…

Vasiliev: Perez miku im, por diçka nuk ma fal kurrë!

Vadim Vasiliev është zëvendës-presidenti i Monakos dhe mbrëmjen e kaluar, ai ishte në Talin për të ndjekur finalen e Superkupës së Europës. Marrëdhëniet e tij janë të mira me presidentin e Realit të Madridit, Florentino Perez, por ky i…

Monako befason Juven e Çelsin, gati firma me talentin rus

Një ndër zbulimet më të mëdha të Botërorit “Rusi 2018” ishte dhe mesfushori rus Aleksandr Golovin. Talenti i CSKA-së së Moskës u bë objekt merkatoje për shumë klube elitate nëpër Europë. Por së fundmi mësohet fati i 22-vjeçarit është…

“Princi” thuajse i ikur, e duan në Principatë

Klubi i Monakos ka qenë shumë aktiv në merkato me afrimin e një sërë talentesh nga kampionati francez. Por, në planet e skuadrës nga principata mbeten dhe lojtarët me eksperiencë. Sipas “Sky Sports” nënkampionët e Francës janë shumë…