Kategoria Superiore

Partizani i dërrmuar drejt Korçës, Batha e Trashi duhet të kthehen...

Humbje, polemika, akuza, sherr me tifozët... Te Partizani ndodh ajo që ka ndodhur shpesh këtë sezon, por të kuqtë nuk kanë kohë që të...

Kombëtarja

Transmetim televiziv dhe hyrje falas, U-17 dhe U-19 luajnë finalet e...

Kupa e Shqipërisë për paratërinj dhe të rinj në Shqipëri ka mbërritur tashmë në finish dhe të mërkurën e të enjten do të zhvillohen...

Kategoria e Parë

Albi Çekiçi, “bombarduesi” i Pogradecit që sfidon edhe milionerët e Tiranës

Albi Çekiçi i vetëm ka shënuar 11 gola, ndërkohë që dy nga lojtarët më të paguar të së Parës që luajnë me Tiranën kanë...

Futboll Bota

Ançeloti: Gatuzo shpirti i Milanit. Kjo skuadër mund të shkojë në...

“Nëse vazhdon kështu, ky Milan është për Champions”. E thotë një që nga futbolli dhe nga Milani merr vesh shumë, Karlo Ançeloti, në një...

Kupat e Europës

Humbja ndaj Real Madridit, me pasoja të rënda për PSG

Dukej sikur kishte gjithçka në favor të PSG për t'i dhënë një goditje eleminatores dhe për të rrëzuar përfundimisht kampionin aktual. Sezoni i deritanishëm,...

Kombëtaret

Shkëndija korr fitoren e parë të vitit, shënon edhe Cuculi

Shkëndija e Tetovës vazhdon të kryesojë e qetë kampionatin maqedonas, sepse në transfertën e javës 20-të me Shkupin ka fituar 3-0, duke siguruar fitoren...

Sporte të tjera

Tirana gjunjëzon Goga Basket, Flamurtari kap kreun

Bardheblutë e Roland Avramit, pavarësisht startit të vështirë, ia kanë dalë të jenë fitues ndaj durrsakeve, që janë përpjekur të bëjnë “keq” Gjergj Vyshka Tirana –...

Zbavitje/gossip

Anglezët bëjnë çorbë edhe VAR-in

VAR zgjidh problem, por kur përdoret si duhet. Teknologjia në futboll, e përdorur në mënyrën e duhur, mund të evitojë arbitrime të këqija, gola...