Tifozët shqiptarë hapin parullën te Itali-Austri: Arnautoviç, të fala mamit!

Gjesti i Arnautoviç ndaj Alioskit në ndeshjen Austri-Maqedoni e Veriut pasi ofendoi origjinën e Alioskit ishte diçka që kurrsesi nuk mund të harrohej lehtë. Anëtarët e TKZ në Wembley kanë shpalosur një banderolë ndaj lojtarit të Austrisë me nënshkrimin “Arnautoviç të fala mamit”.

Ky gjest nga anëtari i TKZ është kundërpërgjigja e parë publike për sulmuesin me origjinë serbe. Banderola ishte në një vend mjaft te dukshëm dhe pritet të bëhet virale shumë shpejt./Sport Ekspres/

One thought on “Tifozët shqiptarë hapin parullën te Itali-Austri: Arnautoviç, të fala mamit!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online