Browsing Tag

Zidan

Bejl jashtë grumbullimit, Zidan zbulon arsyen

Mungesa e Gareth Bejl në listën e të grumbulluarve për turneun miqësor “Audi Cup” solli shumë spekulime nga medie të ndryshme në për botë. Fillimisht u fol se uellsiani kishte braktisur skuadrën për shkak vendimit të presidentit Perez për…

Zidan i befasuar nga talenti japonez, konfirmon një largim

Zinedin Zidan ka dalë në një konferencë për shtyp në kuadër të ndeshjeve miqësore që Real Madrid po zhvillon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Trajneri francez iu përgjigj pyetjeve në lidhje më talentin japonez Takefusa Kubo, si dhe…

Debutim perfekt i djalit të Zidan, në Spanjë kanë besim

Luka Zidan, djali i trajnerit të Real Madrid, Zinedin Zidan, u huazua pak javë më parë te skuadra e Rasing Santander.  Në ndryshim nga i ati që ka qenën një mesfushor virtuoz me topin, Luka ka zgjedhur që rrugëtimin në futboll ta vazhdojë…

VIDEO | Ndeshja e rezervave, Diaz dhe Vajeho protagonistë

Real Madrid ka mundur 3 – 1 Vijarealin në takimin e zhvilluar sot në “Santiago Bernabeu”. Zinedin Zidan vendosi të kryente rotacione në çdo repart, veprim ky që rezultoi i goditur. Autorët e golave ishin dy lojtarë që jemi mësuar t’i…

Mbape nuk vjen, Zidan gati t’i besojë talentit anglez

Kilian Mbape është ëndrra e madhe e Realit të Madridit, por një transferim i tillë është pothuajse i pamundur. Paratë nuk janë problem për klubin spanjoll, madje u fol për një ofertë prej 300 milionë eurosh, por lojtari i premtoi besnikëri…

E bujshme: Zidan kthehet te Reali!

Zinedin Zidane do të rikthehet në krye të bankinës së Real Madrid më pak se një vit nga dorëheqja nga ky post. Në orët në vazhdim pritet që klubi madrilen të dalë me një komunikatë zyrtare ku do të lajmërohet shkarkimi i Solarit dhe…

Murinjo ka 7 ditë kohë, Zidan pret te dera

Zhoze Murinjo është në fije të perit. Humbja e fundit me Uest Ham i ka lëkundur akoma dhe më shumë pozitat e portugezit në krye të Mançester Junajtid. Sikur të mos mjaftonin rezultate e dobëta, atmosfera në klub po ashtu është mjaft e…

Njeriu i momentit, Asensio rrëfen këshillën e artë të Zidan

Markso Asensio ishte heroi i kombit spanjoll gjatë natës së djeshme. Paraqitja e fenomenale e 22-vjeçarit  në shpartallimin 6-0 të Kroacisë ka bërë xhiron e botës. Një gol, tri asiste dhe rol kyç në autogolin e kroatëve, një 90-minutësh që…

Zidan mposht Konten, është ai trajneri më i mirë në botë

Zinedin Zidan është zyrtarisht trajneri më i mirë në botë, i vlerësuar nga FIFA. Nuk mund të ndodhte ndryshe, sepse trajneri francez sezonin e kaluar përsëriti suksesin e para një viti në Champions League, duke triumfuar me Real Madridin…

Tri ndeshje pa fitore në shtëpi, Zidan do “revanshin”

Real Madridi me të vërtet e mposhti Dortmundin në Champions League, por kjo jo domosdoshmërisht do të thotë se skuadra e Zinedin Zidanit i ka kaluar vështirësitë që ka hasur në fillim të këtij kampionati. “Los Blancos” ka tri ndeshje…

Reali pret Betisin me Ronaldon, Zidan: Do rinovoj!

Më në fund, Kristiano Ronaldo do të rikthehet të luajë me Real Madridin në La Liga. Pas pesë ndeshjesh dënim (pas goditjes ndaj gjyqtarit në Superkupën e Spanjës kundër Barcelonës), sulmuesi portugez do të jetë titullar ndaj Real Betisit në…

Zidan: S’kemi probleme fizike, por s’gjetëm golin

Zinedin Zidan dje u bëri thirrje lojtarëve, që të mos e humbin toruan pas barazimit 1-1. “Tani kemi katër pikë më pak dhe duhet të jemi të shqetësuar, por thjesht duhet të gjejmë disa zgjidhje. Nuk e nisëm mirë. U përballëm me një ekip që u…

Benzema: Zidan nuk ka fituar vetëm prej fatit

Real Madridi ka ndryshuar plotësisht me Zinedin Zidanin dhe për këtë askush nuk ka dyshime. Sulmuesi Karim Benzema, në një intervistë të fundit, e ka përforcuar këtë fakt. “Zizuja ka pasur një ndikim të madh në fitimin e trofeve. Për…

Ylli i Arsenalit iu ofrua Realit, por Zidan refuzoi menjëherë

“Don Balon” ka zbuluar një informacion të pabesueshëm nga merkatoja e verës. Sipas këtij portali, që njihet për prapaskenat e merkatos që zbardh shpesh, sulmuesi Aleksis Sançez ka qenë pranë transferimit te Real Madrid në orët e fundit të…

Goditja ndaj Materacit, Zidan nuk është krenar

Zinedin Zidan nuk e ka bazuar suksesin e tij vetëm te dhuntitë e dhuruara nga Perëndia, natyra, fati apo rastësia. Legjenda e futbollit francez ka punuar fort, ka qenë gjithnjë serioz dhe mirënjohës për gjithçka që ka. Ai e ka nisur në një…

Zidan bind Ronaldon, ja pozicioni i ri i portugezit

Kristiano Ronaldo nuk ka shans të jetë më ai mesfushori i krahut, me të cilin jemi mësuar ta shohim te Mançester Junajtid apo te vitet e para te Real Madrid. Jo, portugezi tani e tutje do të shndërrohet totalisht në qendërsulmues. E…