Ka një çështje te Reali, Modriç përçan drejtuesit me Zidanin

0

Jo gjithmonë mendimet e trajnerëve me ato të drejtuesve të klubit janë në unison. Kështu po ndodh edhe me Realin e Madridit, sipas asaj që raporton iberikja “AS”.

Zinedin Zidan nuk është i kënaqur me rendimentin e Luka Modriç dhe po mendon shitjen e tij në merkaton e verës. Sipas trajnerit francez, 33-vjeçari ka arritur maksimumin dhe forma e tij do të jetë në zbritje nga tani e prapa.

Ndryshe mendon klubi. Reali beson shumë te fituesi i “Topit të Artë” dhe nuk ka ndërmend të heqë dorë nga kroati. Interi vazhdon dhe ëndërron që Modriç të zbarkojë në “San Siro” dhe shpreson që krisja me trajnerin Zidan të thellohet akoma edhe më shumë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.