“Thikë pas shpine”, Zidan i tregon derën yllit të skuadrës

0

Me rikthimin e Zinedin Zidan në krye të Real Madrid shumë vetë prisnin që francezi të rikthente në formacion dy lojtarë të “gardës së vjetër”.

Bëhet fjalë për Marselon dhe Keilor Navas. Braziliani nuk e njeh më stolin që prej ardhjes së francezit. Të njëjtin fat ka pasur dhe Navas, por siç duket kjo është thjesht një lëvizje shahu për të ulur tensionin në dhomat e zhveshjes.

Sipas medies spanjolle “AS”, portieri nga Kosta Rika i ka ditët e numëruara në Madrid. Plani i drejtuesve të klubit dhe trajnerit Zidan është që t’i besohet si zgjedhje e parë belgut Kurtua, ndërsa Navas do të hidhet në treg.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.