Zidan thotë fjalën e fundit: Ky lojtar nuk është në shitje!

0

Zinedin Zidan e ka thënë publikisht: Marko Asensio nuk do të largohet nga Reali i Madridit. Flitej shumë se trajneri francez dhe ylli spanjoll nuk kanë relata të mira me njëri-tjetrin, por vetë trajneri i Realit ka mohuar gjithçka.

I pyetur nëse Asensio dhe Bejl do të largohen, Zidan nuk ngurroi të thotë publikisht se e ardhmja e Asensios është vetëm të “Los Blancos”, ndërsa për Bejl nuk pati asnjë koment. Nurmi 20 i “Galaktikëve” bëri një sezon të shkëlqyer vitin e shkuar, por në këtë sezon aktual, ka qenë shumë larg potencialit të tij.

Megjithatë, Zidan është i bindur se Asensio do të jetë lojtari kyç i Realit të Madridit në sezonin e ardhshëm, ndërsa për Bejl, me shumë gjasa do të rikthehet në Premier Ligë, ku po flitet për një shkëmbim të bujshëm mes tij dhe Kristian Eriksen.

Asensio dhe Zidane gjate sezonit te kaluar
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.