Zidan mposht Konten, është ai trajneri më i mirë në botë

0

Zinedin Zidan është zyrtarisht trajneri më i mirë në botë, i vlerësuar nga FIFA. Nuk mund të ndodhte ndryshe, sepse trajneri francez sezonin e kaluar përsëriti suksesin e para një viti në Champions League, duke triumfuar me Real Madridin dhe madje duke fituar edhe kampionatin.

Ai ishte si kandidat bashkë me Antonio Konten (Çelsi) dhe Masimiliano Alegrin (Juventus, finalist i Champions League) për çmimin prestigjioz.

“Faleminderit shumë, ky është një nder i veçantë për mua. Do të doja të falënderoja lojtarët të cilët e kanë bërë të mundur këtë arritje për mua”, ishin fjalët e legjendës së futbollit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online