Filo: Korça do përfaqësohet në futboll, po shikojmë alternativat me Takajn

Kryetari i bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo, është rikthyer të flasë për situatën delikate të cilën…

Kukësi-Kastrioti e trukuar? Ja si reagojnë dy klubet

Hijet e trukimit vazhdojnë të prekin klubet shqiptare. Së fundmi e përditshmja sportive “Panorama Sport”, ka…

Milani e pësoi, por UEFA tregon mëshirë për “gjigantin” turk

Skuadra turke e Fenerbahçes ia ka dalë të shmangë dënimin nga UEFA për shkak të shkeljeve…

Kosovës i kthehet haku, UEFA dënime të rënda ndaj racizmit

UEFA ka vendosur të mos mbyllë as veshët e as sytë ndaj racizmit. Së fundmi, qeveria…

10 klubet më të mira në Europë, UEFA “zhduk” Liverpulin!

UEFA ka publikuar listën me 10 klubet më të mira në Evropë. Në vendin e parë,…

“Gjithçka e paracaktuar, ja pse vendimi i CAS është i njëanshëm!”

Klubi i Skënderbeut ka reaguar pas vendimit të CAS për të lënë në fuqi dënimin e…

CAS lë pa fjalë Skënderbeun, s’ka reagim zyrtar

CAS i dha një goditje të rëndë Skënderbeut, që duhet të vazhdojë të vuajë dënimin e…

“Dënim skandaloz, e pëson qyteti”, Vaso dhe Xhambazi komentojnë vendimin e CAS

Teodor Vaso dhe Dhimitër Xhambazi, dy nga figurat e njohura të klubit të Skënderbeut kanë komentuar…

Dënimi nga KAS-i për Skënderbeun, reagon UEFA

Skënderbeu e humbi gjyqin në KAS dhe ekipi korçar është dënuar me 1 milionë euro gjobë,…

“UEFA vs Skënderbeu”, një gjyq larg… revolucionit

10 vite jashtë kupave të Europës dhe 1 milionë euro gjobë. Ky është dënimi që Skënderbeu…

E bujshme, ftesa e çuditshme befason Argjentinën!

Leo Mesi rrezikon një dënim shembullor nga CONMEBOL, institucioni që qeveris futbollin amerikano-jugor. Plot dy vite…

UEFA i tregon kufirin, PSG e zbulon me këto lëvizje

Shitja e Timoti Ueah te Lilë dhe Musa Diabi te Leverkuzen janë tregues se PSG është…

Përmbysja e milionave, ja sa shpërblehet triumfi i Feronikelit

Feronikeli arriti një sukses historik duke u bërë ekipi i dytë i IPKO Superligës që fiton…

Milani dhe përjashtimi nga Europa: Paguam borxhet e vjetra

Milani dhe UEFA kanë rënë dakord që kuqezinjtë të përjashtohen nga kupat e Europës këtë sezon,…

PSG nën presion nga UEFA, talenti shitet në Gjermani

PSG ka hasur jo pak probleme me UEFA-n gjatë muajve të fundit. Shumat kolosale që kampionët…

Një muaj kohë për 50 milionë euro, UEFA i jep ultimatum klubit francez

Ndershmëria financiare po shndërrohet në një problem të madh jo vetëm për klubet, që bëjnë shpenzime…

Milan pranon përjashtimin nga Europa League, por me një kusht

Milan dhe UEFA janë të përfshirë prej disa muajsh në një betejë ligjore në gjykatën e…

Shkëndija me fat, Partizani short “ferri” dhe kilometra pafund

Ka përfunduar shorti i UEFA Champions League, me Partizanin që do të ketë përballë një kundërshtar…

Përjashtim nga Europa për Milanin? Vendimi duket se është marrë!

Milani e mbylli këtë sezon në mënyrën më të keqe të mundshme, me kuqezinjtë që nuk…

Nations League pasuron federatat e vogla, ja milionat që përfituan Shqipëria e Kosova

Në shkurt të 2017-ës , UEFA, zbuloi për herë të parë formulën e turneut“Nations League”.  Skepticizmi…

Tjetër çmim për Ronaldon, vjen vlerësimi nga UEFA

Kristiano Ronaldo nuk ia doli të triumfonte në Champions për të katërtin vit rresht. Portugezi dhe…

Licencimi i klubeve, FSHF zbulon të hënën “të burgosurit”

Sektori i licensimit në FSHF ka shpallur përfundimin e procesit të licencimeve të klubeve të shqiptare…

Marrëveshje me UEFA-n, ideja e Milanit shtang tifozët!

Milani do të presë sot Frozinonen në San Siro dhe objektivi i vetëm është fitorja. Kuqezinjtë…

Më në fund paqe, Interi shpëton nga “fshikullimat” e UEFA-s

Gjatë dekadës së fundit, klub i Interit ka qenë një ndër “viktimat” e preferuara të UEFA-s…

Reagon Siti: Njerëz të ndryshëm synojnë të dëmtojnë imazhin tonë

Gjatë ditës së djeshme doli lajmi se Mançester Siti mund të përjashtohet nga Champions Liga për…

E bujshme: Mançester Siti rrezikon vendin në Champions League!

Mançester Siti u shpall kampione e Anglisë një ditë më parë, por ka diçka që shqetëson…

“Mundësia më e madhe që është krijuar”, VAR mund të kthehet në biznes milioner

VAR-i po ndihmon në përmirësimin e gjykimit të një ndeshje, por përdorimi i teknologjisë ka edhe…

UEFA ultimatum PSG-së, 5 lojtarë duhet të sakrifikohen

UEFA nuk ka ndërmend të bëjë më lëshime për drejtuesit e PSG-së. Shpenzimet e çmendura të…

VIDEO | Porto sundon Europën, sukses historik në “UEFA Youth League”

Skuadra e 19-vjeçarëve të Portos është shpallur kampione e trofeut më prestigjioz të futbollit të moshave…

Propozimi i Lineker: Ta heqim këtë rregull, pa të do shijojmë futboll më të bukur

Rregulli i golit jashtë fushe u fut për herë të parë në vitet ’60. Diçka e…

UEFA nuk i ndahet Milanit, nis hetimi i ri!

Milani është sërish nën hetim për shkak të rregullave të Fair play financiar. UEFA ka bërë…

Mali i Zi në telashe, skandal racizmi në ndeshjen ndaj Anglisë

Anglia fitoi bindshëm transfertën ndaj Malit të Zi me rezultatin 5-1. Takim i zhvilluar në Podgoricë…

Tre ndeshje dhe gjobë të majme, UEFA ngre akuza kundër yllit brazilian

Ylli brazilian, Nejmar, mund të dënohet me tre ndeshje pezullim dhe me një gjobë të rëndë…

Fair-play financiar, CAS merr vendimin final për PSG-në

PSG njihet si një ndër klubet që ka shpenzuar më së shumti në vitet e fundit…

Plani i Infantinos drejt dështimit, “BIG”-ët e Europës e kërcënojnë!

Kreu i FIFA-s Xhani Infantino ka ndërmend të bëjë një revolucion në formulën e turneut të…

“Galaktikët” ende në krye, ngjiten Juvja e Barça. Klubet e Milanos… larg

Rezultatet e arritura në Champions dhe Ligën e Europës kanë sjellë ndryshime në renditjen e përgjithshme…

Më të mirët e javës dhe skema sulmuese, dominojnë Siti me Juven

Liverpuli dhe Barcelona ishin dy ekipet e fundit që u kualifikuan në çerekfinalet e Champions Ligës.…

Botërori i klubeve ndryshon krejtësisht, zbulohet formula e re

FIFA prej kohësh ka planifikuar që të ndryshojë formulën e Botërorit të klubeve. Qëllim është i…

Mbape nuk e beson: Jam i shokuar, kam ditë që nuk vë gjumë në sy!

Mançester Junajtid kreu një mrekulli para disa ditësh në sfidën ndaj PSG-së, ku përmbysi humbjen e…

Shpërthejnë tifozët, Skënderbeu publikon dokumentin

Skënderbeu dhe UEFA do të përballen mes tyre më 16 dhe 17 prill në CAS. Komentet…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online