Zyrtare/ Cikalleshi ndërron fanellë, mbetet në Turqi

0

Sokol Cikalleshi rikthehet të luajë në Superligën turke. Sulmuesi kavajas është zyrtarizuar pak momente më parë nga skuadra e Gëztepes. Futbollisti i kombëtares tonë është huazuar për një sezon te klubi nga qyteti i Izmirit.

Në njoftimin në faqen zyrtare të Gëztepes nuk jepen detaje të tjera mbi këtë huazim. Me këtë transferim numri i skuadrave turke në “CV”-në e Cikalleshti shkon në katër pas eksperiencave të kaluara te Bashakshehir, Akhisar dhe së fundmi Osmanlispor.

Futbollisti 28-vjeçar ka mundësinë të tregojë përsëri se sa vlen në elitën e futbollit turk, por përgjegjësia mbi të kësaj radhe është akoma më e madhe, pasi Gëztepe është një ekip me financa të shëndosha që synon të renditjen në vendet që të sigurojnë një biletë në kompeticionet evropiane.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.