Sadiku “gjunjëzon” Beshiktashin, çfarë “perle” nga mesfushori

0

Loret Sadiku ka zhbllokuar takimin midis Kashimpashës dhe Beshiktashit. Mesfushori shkatërrues goditi fluturimthi topin nga rreth 20 metra dhe mposhti “gardianin” gjerman Loris Karius, i cili nuk mundi ta ndalonte në kohë trajektoren topit.

Ky ishte goli i parë i Sadikut me skuadrën e Kasimpashës. Skuadra e mesfushorit të rritur në Suedi po i befason të gjithë me sezonin e shkëlqyer që po zhvillon, teksa për momentin mbajnë vendin e dytë, gjashtë pikë larg kryesuesve të Bashakshehirit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.