“Falëminderit për gjithçka”, Spaleti rikthehet të flasë

Antonio Konte u zyrtarizua sot si trajner i ri i Interit, duke zëvendësuar italianin tjetër, Luçiano…

Spaleti: E di që do iki, por klubi duhej të imitonte Juven

Luçiano Spaleti me shumë gjasa luajti ndeshjen e fundit në krye të bankinës së Interit. Në…

Interi e ka gjetur “timonierin” e ri, prezantimi javën e ardhshme

Në Itali sezoni nuk është mbyllur ende, teksa është për t’u luajtur edhe java e fundit…

Kritika nga ish-lojtarë dhe tifozë, çfarë presioni po krijohet mbi Interin

Humbja e thellë 4 – 1 ndaj Napolit nuk ka është përjetuar mirë nga tifozët e…

Spaleti: Nuk luajmë dot me dy sulmues, dy lojtarë nuk më pëlqyen

Një Inter i zbehtë, që bëri pak për të fituar, është larguar me një pikë dhe…

Panuçi: Ikardi te Juventusi? Dikush duhet të hapë krahun

Ish-trajner i kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, është rikthyer të punojë si analist në studion e “Rai…

“Do jetë mrekulli nëse Spaleti nuk shkarkohet sot”, plas bomba në Itali

Luçiano Spaleti mund të shkarkohet sot nga kreu i pankinës së Interit. Sipas gazetares të “Sky”,…

Ikardi i jep fund terapisë, të nesërmen rikthehet në stërvitje

Prej më shumë se një muaji Mauro Ikardi po i nënshtrohej një terapie për të kuruar…

Spaleti: Gatuzo ka bërë një punë super, Milani është rritur më shumë se ne

Interi duhet të lërë pas eliminimin nga “Europa League” dhe të fokusohet te ndeshja derbi kundër…

Dy “sakrifica” për tri pikë, SPAL furnizon infermierinë e Interit

Fitorja 2 – 0 ndaj SPALI-it nuk ka kaluar pa dëme tek Interi. Mesfushori Marselo Brozoviç…

Spaleti: Ky është Interi i vërtetë, nuk flas më për Ikardin

Trajner i Interit, Luçiano Spaleti, ka folur për “Sky Sports” pas fitores së ekipit të tij…

VIDEO | “Shpërthen” Spaleti: E pamë të gjithë s’ishte penallti, mos flisni si tifozë

Luçiano Spaleti nuk e përjetoi mirë barazimin me Fiorentinën. Fundi dramatik me penalltinë e akorduar për…

Spaleti: Synojmë trofeun, jemi pjesë e favoritëve

Luçiano Spaleti ka folur para medieve në daljen për shtyp para takimit në “San Siro”, ku…

Plas tek Interi, Spaleti zbulon tradhtinë e Ikardit!

Trajneri Luçiano Spaleti ka zbuluar një prapaskenë të frikshme në lidhje me mospraninë e Mauro Ikardit…

Paljuka: Interi ka nevojë për… Konten! Handanoviç? Preferoj Donarumën!

Xhanluka Paljuka e ka pasur të vështirë të mbajë anë gjatë takimit të djeshëm midis Interit…

Vërshëllimat e tifozëve dhe “qendërsulmuesi” Ranokia, Spaleti i prek të gjitha

Luçiano Spaleti është në një moment tejet delikat. Përgjegjësia më e madh për  humbjen e ndaj…

VIDEO | Fëmijë dhe Handanoviç, Interi merr një pikë të vuajtur ndaj Sasuolos

Interi nuk e ka nisur siç pritej 2019-ën, sepse është ndalur te barazimi 0-0 në San Siro…

Spaleti: Askush nuk ka para për Shkriniar, thashethemet po na dëmtojnë  

Lajmet e merkatos në lidhje me largimin e Shkriniar dhe qendërmbrojtësit tjetër Miranda kanë shqetësuar jo…

Spaleti: Të dyja skuadrat meritonin pikë, Naingolan kthehet në ndeshjen tjetër

Trajneri i Interit, Luçiano Spaleti vlerësoi lojën e të dyja skuadrave në përfundim të takimit ndaj…

Spaleti: Rinovimi i Ikardit? S’më shqetëson, mjafton sjellja

Luçiano Spaleti ka prekur çështjen e nxehtë të rinovimit të Mauro Ikardit në daljen për shtyp…

Spaleti: Lojtarët nuk kanë faj, i meritoj kritikat tuaja

Katër ndeshje, katër humbje.  Tek Interi filluan të ëndërronin kur siguruan shtatë fitore radhazi, por humbjet…

Spaleti: Emri i Interit të vë nën presion, nesër një ndeshje historike

Interi do të përballet nesër me Totenhemin në një takim që do të jetë vendimtar për…

“Trekuartisti” Marota dhe personaliteti i Ikardit, Spaleti s’i kursen elozhet

Trajneri i Interit, Luçiano Spaleti, foli para gazetarëve në daljen për shtyp në prag të takimit…

Spaleti ka besim: Është një ndeshje që e kemi ëndërruar gjatë!

Inter do të ketë një sfidë mjaft delikate në “Camp Nou”, teksa do të sfidojë Barcelonën…

Spaleti: Champions ka presion, por jemi ekip profesionistësh

Trajneri i Interit, Luçiano Spaleti foli para gazetarëve në konferencën për shtyp që paraprin takimin ndaj…

Spaleti ndal euforinë: Duhet të jemi të përqendruar!

Inter për momentin duket se ka gjetur rrugën e duhur dhe vjen nga tre fitore radhazi…

Spaleti “qan” penalltinë e mohuar dhe jep një lajm të keq për Champions-in

Luçiano Spaleti kaloi disa momente shumë të sikletshme në daljen për shtyp, pas humbjes befasuese në…

UEFA bëhet makth për Interin, Spaleti lë jashtë tri blerjet e rëndësishme

Kualifikimi në Champions League mendohej si një “varkë shpëtimi” për problemet financiare që Interi kishte hasur…

Video |  Interi ia del pa Ikardin, Naingolan debuton me gol

Skuadra e Luçiano Spaletit ka gjetur fitoren e parë për këtë sezon të Seria A. Zikaltrit…

Spaleti: Ndaj Sasuolos çuam dëm mundin e një sezoni, Naingolan…

Luçiano Spaletit i duhet patjetër që të sigurojë tri pikët në ndeshjen ndaj Torinos. San Siro…

Misioni “Scudetto”: Spaleti i beson dyshes argjentinase, Perisiç në pikëpyetje…

Interi luan sot takimin e parë në edicionin e ri të Serie A. Zikaltrit do të…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online