Browsing Tag

Sokol Cikalleshi

Sytë nga merkato, Cikalleshi e mbyll me skuadrën turke

Akhisarispor, klub ku luan Sokol Cikalleshi nuk mundi të sigurojë qëndrimin  në Superligë turke. Rënia nga elita e futbollit turk ka sjellë që klubi të ndryshojë strategji. Në ndryshim nga Superliga turke, divizioni i dytë ka rregulla shumë…

VIDEO | Objektivi dhe dëshira, Cikalleshi flet hapur pas golit

Sokol Cikalleshi ka shënuar në gjysmëfinalen e kthimit në Kupën e Turqisë. Akhisarspor mundi me golin e kavajasit Umranjispor dhe tashmë presin të mësojnë ekipin me të cilin do të përballen në finale. Jeni Maliataspor dhe Gallatasarai do të…

VIDEO | Bakaj hero në Bjellorusi, sa i pafat Cikalleshi!

Shaktor Soligorski po ecën në rrugë të mbarë në kampionatin bjellorus. Skuadra e Elis Bakajt ka fituar ndeshjen e tretë në kampionat, teksa këtë herë mposhti Slutsk me rezultatin e ngushtë 1-0. Protagonist absolut ishte sulmuesi shqiptar,…

Cikalleshi citon Krujf: Është e vështirë të luash thjeshtë!

Sokol Cikalleshi është një ndër lojtarët kuqezinj që e njeh më së shumti futbollin turk. Sulmuesi, foli në një lidhje direkte për “Supersport”, ku komentoi humbjen e kombëtares. “Unë e thashë dhe para ndeshjes, ata kanë 3-4 lojtarë shumë…

Panuçi qetëson Hysajn, mesazh edhe për Sadikun e Cikalleshin

Kristian Panuçi do të duhet të presë deri në mars për të drejtuar kombëtaren në një ndeshje zyrtare, ndërkohë që aktualisht ndodhet në Itali. Trajneri i kuqezinjve ka folur së fundmi për situatën e lojatëre të kombëtares dhe i lëshon një…

Zyrtare: Arrihet marrëveshja, Sokol Cikalleshi me ekip të ri

Sokol Cikalleshi e ka mbyllur me Gëztepen. Tashmë është zyrtare, pasi klubi turk ka dalë me njoftim për të ardhmen e sulmuesit kavajas. Kontrata e huazimit me Osmanlispor është ndërprerë dhe tashmë shtatlarti do të rikthehet te ish-skuadra…

Objektivi dhe udhëkryqi Turqi, Cikalleshi në “linjë”

Sokol Cikalleshi është pjesë e Goztepe në Turqi dhe tashmë ka një mision: të bindë trajnerin e ri për të zënë një vend në formacion. Sulmuesi sigurisht që dëshiron të luajë sa më shumë e të shënojë, por nga Turqia ka pasur edhe zëra për një…

VIDEO | Specialist në Kupë, Cikalleshi gjen sërish golin

Gëztepe ka hedhur një hap drejt kualifikimit në raundin final të Kupës së Turqisë. Ndeshja e vlefshme për 1/16-at e kupës, që skuadra e Sokol Cikalleshit zhvilloi kundër Nazilispor u mbyll me rezultatin 0-3. Sikurse edhe kuptohet, Gëztepe…

Barazim për Veselin dhe Balliun, feston Dermaku

Frederik Veseli ishte titullar në barazimin e Empolit kundër Spalit në transfertë. Ndeshja u mbyll në barazim 2-2, ndërsa Spali luajti që nga minuta e 49 me një lojtar më pak. Ndeshja e tretë rresht pa humbje për Empolin, që vinte nga…

Sokol Cikalleshi, rikthim pas… 45 ditësh

Sokol Cikalleshi është në kërkim të golit të parë sezonal. E nisi kampionatin në ligën e parë me Osmanlispor dhe më pas u transferua te Gëztepe. Dëmtimet e kanë penalizuar dhe deri më tani ka luajtur vetëm tre ndeshje. Të fundit e kishte…

Cikalleshi mahnitet që  në debutim me Gëztepen

Sokol Cikalleshi këmbënguli të largohej këtë verë nga Osmanlispori, por problem ishte kontrata e sulmuesit. Gëztepe e kërkoi që në fillim dhe në fund gjeti marrëveshjen për huazimin e sulmuesit. Dje Cikalleshi edhe ka debutuar me…

Ofertat dhe prapaskenat e transferimit, rrëfehet Cikalleshi

Sokol Cikalleshi mbeti pjesë e Superligës turke, pasi do të luajë këtë sezon me Gëztepe. Vetëm në fund u arrit marrëveshja dhe gjithçka u konkretizua pas marrëveshjes së klubeve. Sulmuesi ka edhe dy vite kontratë me Osmanlispor, që ka…

Zyrtare/ Cikalleshi ndërron fanellë, mbetet në Turqi

Sokol Cikalleshi rikthehet të luajë në Superligën turke. Sulmuesi kavajas është zyrtarizuar pak momente më parë nga skuadra e Gëztepes. Futbollisti i kombëtares tonë është huazuar për një sezon te klubi nga qyteti i Izmirit. Në njoftimin…

E bujshme/ Cikalleshi transferohet në Superligën turke

Sokol Cikalleshi pritet të rikthehet të luajë në Superligën turke. “Ajansspor” raporton se sulmuesi i kombëtares shqiptare do të transferohet te skuadra e Gëztepes. Klubi nga Izmiri ishte ne negociata prej disa javësh me Osmalisporin, por…

Cikalleshi “nuk duket”, vijojnë problemet

Sokol Cikalleshi u aktivizua titullar në ndeshjen e parë të Osmanlispor, por nuk qëndroi në fushë deri në fund, pasi pati një dëmtim. Javën e shkuar gjithashtu nuk ishte i gatshëm për ekipin e tij, që e ka nisur kampionatin në mënyrën më të…

Konfirmohet, Sokol Cikalleshi nuk ia del dot

Osmanslispor është gati për ndeshjen e javës së dytë të kampionatit, teksa këtë herë luan në shtëpi kundër Giresunspor. Skuadra turke synon fitoren, pasi objektivi kryesor është rikthimi në Superligë. Për këtë arsye ata kanë mbajtur në ekip…

Gëztepe merr sulmues, çfarë ndodh me Cikalleshin?

Sokol Cikalleshi kërkon të luajë sërish në Superligë, por momentalisht është nën kontratë me Osmanlispor, që ka rënë në ligën e parë. Sulmuesi ka edhe dy vite kontratë dhe po përpiqet që të ndërpresë kontratën, pasi duket e vështirë që…

Në sulm për Cikalleshin, firma çështje ditësh

Sokol Cikalleshi ka kontratë edhe për dy vite me skuadrën e Osmanlisporit, që e humbi mundësinë të luante edhe sivjet në elitën e futbollit turk. Duke parë situatën, sulmuesi i kombëtares ka shprehur hapur dëshirën për t’u larguar dhe për…

Balaj do “rilindjen”, Sadiku&Co. në merkato

Bekim Balaj, si asnjëherë tjetër në karrierë, e ka mbyllur sezonin pa shënuar asnjë gol. Për një sulmues nuk është diçka normale dhe sigurisht që nuk e përjeton mirë. Gjithsesi, duke parë se kishte kaluar një dëmtim, i duhet të jetë…