Browsing Tag

Siti

Habit Guardiola: Meguajer ishte shumë i shtrenjtë për Sitin

Herri Meguajer është lojtari më i ri i Mançester Junajtid, pasi iu bashkua “Djajve të Kuq” për plot 80 milionë sterlina, aq sa pagoi dhe Real Madridi për Kristiano Ronaldon 10 vite më parë. Pep Guardiola e kërkoi me ngulm qendërmbrojtësin…

Siti fillon spastrimet, arkëtohen 23 milionë nga dy lojtarë

Mançester Siti ka filluar spastrimet për sezonin e ri. Dy lojtarë e parë që do t’i largohen kampionëve të Anglisë janë braziliani Duglas Luiz dhe futbollisti anglez Fabien Delf, i cili gjatë viteve të fundit është aktivizuar më së shumti si…

Mendi e “mbush kupën”, Siti zyrtarizon mbrojtësin e majtë

Manccester Siti ka rikthyer në klub mbrojtësin spanjoll Angelino. Futbollisti 22-vjeccar u shit nga kampionët e Anglisë një vit më parë për pesë milionë euro në Holandë te PSV-ja. Paraqitjet e mira të 22-vjeçarit në Eredivisie kanë bërë që…

Shkëmbimi i vitit, Siti-Juve shumë pranë akordit

Mbrojtësi i Mançester Sitit, Danilo, mund të transferohet te Juventusi në një marrëveshje shkëmbimi me Zhoao Kanselon, sipas Gazzetta dello Sport. 27-vjeçari ishte një objektiv kryesor i Interit, por Siti ka refuzuar ofertën 15 milionë euro…

Muriç drejt huazimit, klubi anglez shfaq interes

“Gardiani” i përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriç, ka kaluar një sezon me pak aktivizime te Mançester Siti. Pep Guardiola ia ka besuar çelësat e portës në vetëm pesë raste, kryesisht në ndeshjet e kompeticioneve dytësore si ‘FA Cup’ dhe…

VIDEO | VAR fshehu videon, goli i Totenhemit duhej anuluar!

Goli i sulmuesit spanjoll Jorente në takimin e djeshëm midis Mançester Sitit dhe Totenhemit solli jo pak polemika. Pep Guardiola ishte i pari nga klubi i eliminuar që ngriti dyshime mbi atë vendim të arbitrit Çakir dhe sistemit “VAR”.…

Siti blindon yllin e mesfushës, firmos rinovimin 6-vjeçar

Mançester Siti ka njoftuar rinovimin e kontratës deri në vitin 2025 me lojtarin portugez Bernardo Silva. Futbollisti i blerë nga Monako në verën e 2017-ës ka treguar një rritje të jashtëzakonshme këtë sezon. Në vitin e parë në Angli,…

Siti rimerr kreun, Laport dhe Zhezuz ndëshkojnë Evertonin

Mançester Siti është rikthyer në krye të tabelës së kampionat anglez pas fitores 2 – 0 kundër Evertonit. Aimerik Laport dhe Gabriel Zhezuz ishin protagonistët e takimit të sotëm me dy golat e tyre. “Qytetarët” kalojnë presionin te…

FOTO | Siti synon finalen, Guardiola i beson një shqiptari

Mançester Siti do të luajë gjysmëfinalen e kupës “Carabao Cup” përballë surprizës Bërton dhe do të synojë me doemos finalen e këtij kompeticioni, ku e pret Totenhami, skuadër që mposhti Çelsin dje me rezultatin minimal, 1-0. Siti kërkon…

Guardiola jep lajmin e keq, Siti humbet goleadorin

Sulmuesi i Mançester Sitit, Serxhio Aguero, nuk do të jetë në dispozicion të Pep Guardiolës në dy ndeshjet e ardhshme ndaj Uotfordit dhe Çelsit. Lajmin e ka konfirmuar trajneri spanjoll në daljen për shtyp për ndeshjen e nesërme. Në…

Në Angli ka derbi për Shkriniar, Zhang i vë çmimin

Milan Shkriniar është një ndër lojtarët që kanë spikatur më së shumti te skuadra e Interit. Qendërmbrojtësi iu deshën pak ndeshje për të bindur tifozerinë zikaltër dhe tani është një ndër lojtarët më të kërkuar në treg. Anglia është…

Pëlzen kthen Realin te fitorja, Siti e ka të lehtë në Ukrainë

Real Madrid është rikthyer të fitojë pas pesë ndeshjesh, “Los Blancos” fituan 2-1 ndaj skuadrës më të dobët të grupit. Çekët e Viktoria Pëlzen nuk mundën të befasonin ekipin e Lopeteguit që i duhej fitorja për të larguar atmosferën e zymtë…

12 vite bashkëpunim, Siti nderon Xho Hart me idenë origjinale

Xho Hart dhe Mançester Siti ndërprenë një bashkëpunim 12-vjeçar këtë verë, ku portieri u transferua te Bërnli për 3 milionë paundë. Portieri ka lënë një trashëgimi të madhe te “qytetarët”, duke qenë gardiani që ka mbrojtur portën në dy nga…

Video | Një gol me dorë “tërbon” Guardiolën, ngec Siti

Mançester Siti nuk arrin më shumë se një barazim në transfertën përballë Uolvesit. Nuk ndodhte që nga 13 shkurti që djemtë e Guardiolës të mos fitonin në transfertë me Bërnlein, që përfundoi me të njëjtin rezultati si sot. Ndeshja nisi…

Siti merkato brenda “familjes”, merr talentin australian

Kampionët e Anglisë, Mançester Siti, kanë zyrtarizuar transferimin e mesfushorit australian Daniel Arzani. Talenti 19-vjeçar i bashkohet skuadrës së Pep Guardiolës nga ekip i Melburn Sitit, klub ky po në pronësi të kompanisë që zotëron dhe…

“PSG-ja dhe Siti po e shkatërrojnë futbollin”

Në La Liga nuk do ta harrojnë kurrë largimin e Nejmarit nga Barcelona. Sulmuesi verën e shkuar u shit për shifrën rekord 222 milionë euro te PSG-ja në kampionatin francez dhe kjo padiskutim që i ka prishur shumë punë La Ligës dhe këtu bëhet…

Guardiola: Mbape tek Siti? Kemi më shumë para se Reali!

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola nuk e ka përjashtuar mundësinë që deri në mbylljen e merkato së verës, “Qytetarët” të bëjnë dhe ndonjë tjetër goditje të madhe në merkato. Trajneri spanjoll i “Qytetarëve’ i ka dhënë dhe…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online