VIDEO | Vazhdon kriza e Sitit, Totenhemi “anti-Liverpuli” i ri!

0

Vazhdon kriza e Mançester Sitit. Djemtë e Pep Guardiolës kanë pësuar humbjen e dytë radhazi në kampionatin, teksa janë mundur me përmbysje me rezultatin 2 – 1 nga vendasit e Mançester Sitit.

Goli i Bernardo Silvës në minutën e 14-të, krijoi iluzionin e fitores për Sitin, por dhelprat reaguan me anë të Allbrajton dhe Pereiras, duke shtangur kështu një tjetër “gjigant”, siç bën me Çelsin në “Stamfrod Bridge” javën e shkuar.

Nga hapi fals i Siti ka përfituar Totenhemi që ka regjistruar një fitore të thellë ndaj Bornmuth. “Spurs”-at shënuan pesë gola dhe mbajtën portën e tyre të paprekur. Me këtë trepikësh, londinezët “parakalojnë” Sitin dhe renditen tashmë të dytët.

Premier League – Java 19

Bërnli-Everton 1-5

Shënues: Gibson 37’ / Mina 2’, Dinje 13’, 71’ Sigurdson 22’ (pen.), Riçarlison 93’

Kristal Palas-Kadif Siti 0-0

Mançester Junajtid – Hadërsfilld 3-1

Shënues: Matiç 29’, Pogba 64’, 78’/ Jorgensen 89’

Leister-Mançester Siti 2-1

Shënues: Albrigton 19, , Pereira 81’’ / B. Silva 14’

Liverpul-Njukasëll 4-0

Shënues: Lovren 11’, Salah 48’ (pen), Shaqiri 79’, Fabinjo 85’

Totenhem-Bornmuth 5-0

Shënues: Eriksen 16’, Son 23’, 40’, Lukas 35’, Kejn 61’

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.