Browsing Tag

Shenkolli

Shënkolli pa trajner, Kruja: Ika për arsye personale

Dita e shtunë ka qenë e fundit e Alket Krujës në stolin e skuadrës së Shënkollit, që e mori në sezonin e kaluar në një situatë jo fort të mirë në renditje. Fundi ka qenë shumë pozitiv, pasi në drejtimin e Krujës kjo skuadër arriti të…

VIDEO | “Futboll apo mundje”, Veleçiku denoncon dhunën

Takimi i kësaj fundjave midis Veleçikut dhe Shënkollit u shoqërua me tension të lartë, kjo dhe për shkak të pozitave të vështira që ndodhen këto dy skuadra në tabelën e poshtme të Kategorisë së Parë. Klubi nga qyteti i Koplikut ka…

Shënkolli, trajneri Kruja: Me Ilirinë, finalja e radhës!

Shënkolli po mendon për ndeshjen e radhës, që e zhvillon në transfertë kundër Ilirisë së Fushë-Krujës. Trajneri Alket Kruja deklaron se kjo sfidë është e vlerësuar maksimalisht prej tyre, pasi Iliria është e fortë në fushën e saj. Për…

Kastrioti në formë, likuidon Shënkollin në miqësore

Kastrioti nuk humbi kohë dhe duke parë pushimin e kampionatit zhvilloi një miqësore kundër Shënkollit. Ndeshja e zhvilluar në Kamzë përfundoi me rezultatin 3-0 në favor të skuadrës së drejtuar nga Bledar Devolli. Ashtu sikurse edhe në…

Miqësoret e radhës, Kastrioti e Flamurtari në fushë

Laçi-Vllaznia dhe Tirana-Korabi ishin dy ndeshjet e zhvilluara ditën e sotme, ndërkohë që misioni më i vështirë ka qenë gjetja e arbitrave. U mendua se do të pranonin të gjykonin miqësore, por urdhri ka qenë i qartë: “Asnjë nuk duhet të…

Disiplina dënon përjetë portierin, falet talenti i kuq

Në ndeshjen Veleçiku-Shënkolli ka pasur probleme, teksa është goditur gjyqtari i katërt i takimit. Disiplina është mbledhur sot dhe e ka pësuar portieri Rinev Danaj, i cili ishte falur para pak kohësh dhe ishte në periudhë prove. Tashmë ai…

Shënkolli gati, Kruja: Nuk ka rëndësi ku luhet, duam 3 pikët

Shënkolli luan në transfertë ndeshjen e javës së 18-të të Kategorisë së Parë. Kalendari i ka vënë përballë skuadrës së Veleçikut. Edhe pse koplikasit nuk do të luajnë në Shkodër, sikurse kanë bërë në takimet e tjera të këtij sezoni,…

Kruja buzëqesh, Disiplina përforcon Shënkollin

Në mesditën e sotme Komisioni i Disiplinës në FSHF nuk është treguar indiferent edhe ndaj kërkesave për falje dënimi. Kështu ka ndodhur me futbollistët e Shënkollit, Rinev dhe Ruben Danaj, të cilëve u është falur dënimi me 8 ndeshje dhënë…

VIDEO | Miqësorja e radhës, Korabi mposht edhe Shënkollin

Korabi ka regjistruar një tjetër rezultat pozitiv në miqësore, teksa këtë herë ka mposhtur me rezultatin e ngushtë 2-1 skuadrën e Shënkollit. Lezhjanët ishin ata që shënuan të parët, por dibranët përmbysën rezultatin dhe trajneri Bubeqi ka…

Triumfojnë Besa e Shënkolli, paqe mes Dinamos dhe Apolonisë

Përballje të shumta miqësore të zhvilluara sot. Interesant në Fier takimi mes Apolonisë vendase dhe Dinamos. Një përballje e mbyllur në barazim 1-1, me fierakët që arritën të shënonin të parët me anë të Mehmetit. Blutë nga kryeqyteti…

VIDEO | Goli apo festimi, cili meriton notë më të lartë?

Shënkolli mposhti të shtunën skuadrën e Ilirisë me rezultatin minimal 1-0. Tre pikë të arta për ekipin lezhjan, që iu fal një goli të shënuar nga i riu Kujtim Alcani. Goli erdhi pas një goditjeje këndi dhe lojtari i Shënkollit me një…

Zyrtare: Shënkolli pa trajner, ikën Alert Alcani

Alert Alcani nuk do të jetë trajner i Shënkollit. Lezhjani është larguar dhe sipas asaj që klubi lezhjan raporton, ndarja ka ardhur për arsye familjare të teknikut. “Jep dorëheqjen trajneri Alerti Alcani nga drejtimi i ekipit tonë për arsye…

“Boksierët” e së Parës dhe moshave, pezullime pafund

Fundjava ka pasur goxha ndeshje me tension, teksa në takimin Vora-Shënkolli kishte sherr në fushën e blertë mes futbollistëve. Tre lojtarë të miqve janë pezulluar, kurse një nga vendasit e ka pësuar, ashtu sikurse ka dënim të fushës së…

Lika paralajmëron Shënkollin: Nuk jemi Vllaznia e miqësores!

Vllaznia nesër përballet me Shënkollin në transfertë dhe si zakonisht trajneri Hasan Lika ka dalë para mediave dhe ka folur për ketë takim të radhës. tekniku kryeqytetas vlerëson kundërshtarin dhe tregon gjendjen e skuadrës dhe objektivin e…

Shënkolli shkatërron Korabin, paqe mes Tomorit e Besës

Janë luajtur dy ndeshjet e fundit të javës së tretë të Kategorisë së Parë dhe Shënkolli është skuadra e vetme që ka dalë e fituar, pasi mundi ekipin e Korabit në shtëpi me rezultatin 4-0. Në Berat sfida tjetër mes Tomorit dhe Besës u mbyll…

Tomori për kreun ndaj Besës, Shënkolli pret Korabin

Java e tretë e Kategorisë së Parë mbyllet sot, teksa luhet nga një takim për secilin grup. Shënkolli do të presë Korabin dhe do kërkojë të marrë pikët e plota në shtëpi. Lezhjanët janë ekip fushe dhe do tentojnë ta shfrytëzojnë në maksimum…

Konfirmohet, Alert Alcani rikthehet në stol

Alert Alcani, ish-mbrojtësi i Partizanit, është rikthyer të drejtoje skuadrën e Shënkollit. Lezhjani e ka pranuar ofertën e drejtuesve dhe së shpejti do të nisë nga puna. Alcani e ka drejtuar edhe më parë skuadrën nga bregu i Matit. Në të…

Derbin e Lezhës e fitojnë… shkodranët

Besëlidhja mposhti Shënkollin me rezultatin e pastër 0-2, teksa protagonistë ishin Dyca me golin e shënuar dhe Bajri me penalltinë e pritur Benard Gjikolaj Derbi fitohet nga Besëlidhja. Skuadra e drejtuar nga Anteu Pepaj ka thyer…

Lumë golash në Fushë-Krujë, fiton Iliria

Skuadra e drejtuar nga Fatmir Sala ka mundur miqtë nga Shënkolli. Spikasin sulmuesit, Xhabrahimi e Danaj realizojnë dygolësha Bujar Balliu Iliria-Shënkolli           4-3 Shënues: Bardhi 7’(11-m), Xhabrahimi 25’, 50’, Paplekaj 75’/…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online