Zyrtare: Shënkolli pa trajner, ikën Alert Alcani

0

Alert Alcani nuk do të jetë trajner i Shënkollit. Lezhjani është larguar dhe sipas asaj që klubi lezhjan raporton, ndarja ka ardhur për arsye familjare të teknikut. “Jep dorëheqjen trajneri Alerti Alcani nga drejtimi i ekipit tonë për arsye familjare. Ne i urojmë profesorit gjithë të mirat dhe faleminderit për gjithçka që ke dhënë për ekipin tonë dhe respekte pa fund”.

Tashmë lezhjanët duhet të gjejnë një tjetër zgjidhje për pankinën, pasi ndeshja e radhës është në prag. të shtunën Shënkolli pret në shtëpi skuadrën e Ilirisë së Fushë-Krujës dhe tre pikët janë shumë të rëndësishme.

Mungesat janë të shumta, pasi janë disa futbollistët e pezulluar nga Komisioni i Disiplinës. Gjithsesi në shtëpi skuadra lezhjanë ka treguar se nuk fal dhe përgjithësisht rezultatet aty kanë qenë pozitive. kështu që edhe me Ilirinë do tentojnë të përsërisin vetveten.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.