Browsing Tag

Salihi

Salihi var këpucët: Fjala FUND më duket shumë e rëndë

Ish-sulmuesi i kombëtares shqiptare të futbollit, Hamdi Salihi do të mbyllë karrierën e tij si futbollist. Vetë sulmuesi kuqezi me anë të një letre ka konfirmuar se do nuk do të vazhdojë më të luajë futboll dhe ndeshja e fundjavës kundër…

Sadiku e parakalon, Salihi “bekon” sulmuesin dhe… Bulkun

Armando Sadiku shënoi golin e parë në sfidën e fituar 3-0 përballë Andorrës, një gol shumë i rëndësishëm për kuqezinjtë tanë por dhe për vetë Sadikun, i cili parakalon kështu në renditjen e golashënuesve sulmuesin Hamdi Salihi. Ky i…

Salihi: Talente dhe guxim i Panuçit, është kthyer besimi

Ish-sulmuesi i famshëm i kombëtares shqiptare, Hamdi Salihi, ishte i pranishëm në Elbasan për të ndjekur ndeshjen e Shqipërisë kundër Izraelit, ndërsa pas ndeshjes foli për mediat, duke komentuar fitoren e kuqezinjve të Panuçit. Salihi ka…

Salihi vendimtar në Austri, dopietë dhe tri pikë

Hamdi Salihi është bërë sërish protagonist në Austri. Sulmuesi, aktivizohet që prej verës së 2017-ës te skuadra e Viner Nojshtadit, klub që militon në divizionin e dytë të futbollit austriak. Shkodrani ishte padyshim njeriu i…

Salihi arrin objektivin minimal, një ndeshje larg ëndrrës

Hamdi Salihi dhe Bundesliga, një ëndërr ende gjallë. Sulmuesi shkodran ia ka dalë mbanë të udhëheqë Viner Nojshtatin drejt fazës play-off, sepse sot ka përfunduar kampionati dhe ekipi vjenez e ka mbyllur në vendin e tretë. Kjo do të…

Salihi sërish vendimtar, vendi i dytë shumë pranë

Falë golave të Hamdi Salihit, Viner Nojshtati është kthyer në garë edhe për ngjitje direkte në Bundesligë, pas një periudhe jo të mirë në lojë e rezultate. Sot skuadra vjeneze fitoi 2-1 ndaj Kapfenbergut, ku luan ish-sulmuesi i Kukësit,…

Dëshpërim në Vjenë, golat e Salihit nuk mjaftojnë më

Hamdi Salihi shënon gjithmonë, si një orë zvicerane, por ekipi i tij austriak, Viner Nojshtat, e ka humbur vrullin që kishte në pjesën e parë të sezonit. Që pas rifillimit të kampionatit, në shkurt, Nojshtat ka luajtur 10 ndeshje…

Austri, Salihi shndërrohet në respekt diplomatik

Viner Nojshtad, një qytezë e vogël në jug të Vjenës, 40 mijë banorë dhe pasion shumë i madh për futbollin. Shënuesi më i mirë i gjithë kohërave në futbollin shqiptar Hamdi Salihi është duke përjetuar një sezon të jashtëzakonshëm. 17…

Salihi për “Oskar”, 4 gola dhe kryesim në Austri

Është 33 vjeç, por po luan si të ishte 23 dhe me siguri te Skënderbeu e “qajnë me lot”, edhe pse Ali Soue është një investim i mirë dhe po mundohet të mbushë boshllëkun e lënë nga Hamdi Salihi, superstar në Austri këtë sezon. Ylli i…

Salihi-Pejiç, hija që rëndon dhe sot

Jurgen Zela Pero Pejiç dhe Hamdi Salihi, ose ndryshe “një thes me gola”. Kroati Pejiç dhe shkodrani Salihi ishin pa dyshim “makineri” golash. Sezonin e shkuar, Superiorja kishte mundësinë që t’i gëzohej realizimeve të tyre të panumërta,…

Hamdi Salihi gol dhe kreu mbetet i tij

Një betejë për kreun, e vendosur nga Hamdi Salihi. Viner Nojshtati kryesues vizitonte sot Hartbergun dhe ishte një sfidë mjaft delikate, kundër skuadrës së vendin e tretë, që ndiqte me vetëm 2 pikë më pak. Skuadra e Salihit nuk fitonte prej…

Ritëm i çmendur, Salihi mahnit sërish

Hamdi Salihi vazhdon të shkëlqejë në Austri, aq sa duket sikur është në lule të rinisë dhe dikush mund të thotë se ndoshta për ndeshjet e fundit të kombëtares mund të ishte marrë në konsideratë nga trajneri Kristian Panuçi, kur mbetëm pa…

Salihi magjik, edhe dy perla

Hamdi Salihi është unik, një  sulmues race  që  kushedi kur i vjen më futbollit shqiptar. Sot shkodrani vazhdoi spektaklin në Austri, sepse shënoi dy golat e fitores 2-1 që Nojshtati arriti kundër Vatensit. Në minutën e 27-të Salihi…

Dy njohje të vjetra shqiptare ndalin fitoret e Salihit

Pas 5 fitoresh rresht, Viner Nojshtati i Salihit është ndalur te barazimi, i pari për këtë sezon. Në fushën e Kapfenbergut përfundoi 0-0, në një ndeshje të ekuilibruar e me pak raste për shënim, ku Salihi rrezikoi 2-3 herë, pa ia dalë…

Super Salihi, gol spektakolar dhe Nojshtati fluturon

Një Salihi i tillë është një mëkat që iku nga Superiorja. Sulmuesi shkodran, i cili këtë verë la Skënderbeun dhe Shqipërinë për të shkuar në Austri, është kthyer në një lider të vërtetë te Viner Nojshtati, në divizionin e dytë austriak.…

Salihi në krye i vetëm, ish-kuksiani Rangel i fundit

Moment i artë për Hamdi Salihin, sepse shkodrani e ka nisur në mënyrë fenomenale sezonin e ri. Tashmë pjesë e Viner Nojshtat në Erste Liga, divizioni 2 në Austri, Salihi është që tani në krye të renditjes, me pikë të plota pas 4 ndeshjesh.…

Salihi super, gol dhe kryesues në Austri!

Nëse luan në këto nivele, me siguri Skënderbeu do pendohet shpejt që e la të lirë. Hamdi Salihi sapo ka shkuar në Austri, por menjëherë është kthyer në lojtar kyç te Viner Nojshtat, skuadër që pas dy javëve të para kryeson me pikë të plota.…

Furtunë dhe 3 pikë, Salihi triumfon në ish-shtëpinë e tij

Ditë perfekte ajo e djeshmja për Hamdi Salihin: debutim me Viner Nojshtatin, fitore 1-0 dhe për më shumë në Ried, aty ku vuri emër pas largimit nga Shqipëria dhe nisi rrugëtimin nëpër botë. Në një ndeshje që u luajt në kushte mjaft të…

Salihi, pranë transferimit në divizionin e dytë austriak

Ashtu si kishte paralajmëruar, Hamdi Salihi do të vazhdojë të luajë futboll edhe për të paktën një sezon, duke pasur bisedime me klube në Austri. Tani gazeta austriake Krone raporton se sulmuesi shkodran praktikisht ka gjetur…

Jeta e re e Hamdi Salihit, Izrael, trajner dhe…Austri

Futbollisti shkodran: Kalova dy vite interesante në Shqipëri. Tani firmos kontratën e fundit të karrierës. Kam nisur kurset për trajner Gjergji Stefa Hera e fundit - në fakt zyrtarisht e vetmja - që ka marrë një karton të kuq, përkon…

Salihi në Austri, ofertë për lojtar dhe… trajner

Pas një periudhe dy-vjeçare me Skënderbeun në Superligë, Hamdi Salihi ka vendosur të kthehet në Austri. Ai do ta mbyllë karrierën në këtë vend, ku më parë ka luajtur me Riedin dhe Rapidin e Vjenës. Sulmuesi shkodran mësohet se ka një…