Salihi, pranë transferimit në divizionin e dytë austriak

0

Ashtu si kishte paralajmëruar, Hamdi Salihi do të vazhdojë të luajë futboll edhe për të paktën një sezon, duke pasur bisedime me klube në Austri.

Tani gazeta austriake Krone raporton se sulmuesi shkodran praktikisht ka gjetur marrëveshjen me Viner Nojshtatin, klub i divizionit të dytë austriak.

Bëhet fjalë për një kthim në Austri pas 5 vitesh e gjysmë për sulmuesin e famshëm, i cili në Austri ka lenë gjurme te Ridi dhe Rapidi i Vjenës.

Një problem në marrëveshje ka qenë pezullimi prej 8 ndeshjesh marrë në Shqipëri pas katrahurës së Kukësit, por drejtori sportiv i Viner Nojshtatit siguron që bëhet fjalë për një pezullim vetëm për futbollin shqiptar.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online