E papritur, mbrojtësi madrilen drejt Serie A

Reali i Madridit ka bërë shumë afrime dhe Eder Militao është një nga të shumtët. Ardhja…

Marrëveshje e mbyllur, Interi sjell sulmuesin brenda javës

Interit i duhet të marrë me patjetër një qendërsulmues. Lukaku me sa duket i ka ikur…

Xheko nuk duron më, i vendos ultimatum Interit

Edin Xheko dëshiron transferimin tek Interi, por sulmuesi i Romës nuk dëshiron t’i presë zikaltrit deri…

Jo vetëm Roma, “derbi” francez për Suson

Roma nuk është klubi i vetëm që po kërkon Suson. Spanjolli është më larg sesa afër…

Transferimi i Malkom hedh xixa në rrjet, Roma dhe Zeniti në “luftë”

Malkom është larguar nga Barcelona drejt Zenitit. Klubi rus ka njoftuar firmën me talentin brazilian për…

17 milionë euro për Napolin, Hysaj drejt qytetit të përjetshëm

Mungesa e ofertave serioze e ka shtyrë Elseid Hysajn të mendojë edhe opsionin e qëndrimit te…

E kryer, Roma-Fiorentina gjejnë akord për shkëmbimin

Patrik Shik erdhi te Roma si një prej shpërthimeve të Serie A, por nuk paska qenë…

Kalendari Serie A | Nis me spektakël, derbi i kryeqytetit dhe Juve-Napoli!

Sot është publikuar kalendari i javës së parë në Serie A dhe sfidat interesante që në…

Xheko drejt Interit, Roma e zëvendëson me një “gjigant” holandez

Edin Xheko është drejt transferimit tek Interi dhe Roma nuk ka humbur kohë për të gjetur…

Roma nis sulmin për Hysajn, gjithçka varet nga një… holandez

Elseid Hysaj dhe agjenti i tij janë në kërkim të një ekipi të ri për të…

Befason Roma, gjen akordin me talentin e PSG-së

Deri më tani këtë merkato, Roma ka bërë disa afrime shumë të mira që do të…

Roma nuk dorëzohet, oferta e radhës për Ikardin është faraonike!

Interi i ka treguar gjithë botës se dëshiron të largojë Iikardin. Duke ditur këtë fakt, skuadrat…

“Lukaku s’më pëlqen, ja kush i duhet Interit. Roma? Ju tregoj problemin”

Antonio Kasano është rikthyer të flasë për Interin dhe Romën. Zikaltrit janë ekipi i zemrës, ndërsa…

“Doni Xhekon? Na jepni Ikardin”, Roma shtang Interin

Juventusi dhe Napoli pëlqejnë Mauro Ikardin dhe janë gati të sigurojnë shërbimet e tij. Drejtuesit e…

Roma sfidon Interin dhe Juven për talentin portugez

Rafael Leao është talenti portugez i radhës që ka shpërthyer në këtë periudhë të artë për…

Roma s’heq dorë nga Suso, tundon Milanin me një kampion bote

Stefan El Sharaui u largua drejt Kinës dhe Roma ka nevojë për një sulmues krahu. Dëshira…

Në Juve është radha e daljeve, Roma përfiton nga situata

Roma është në një situatë aspak të mirë në qendrën e mbrojtjes. Verdhekuqtë shitën Manolas dhe…

Jo vetëm Xheko nga Roma, Interi përgatit goditjen e dyfishtë

Antonio Konte po pret sulmues dhe drejtuesit e klubit po punojnë për afrimin e Romelu Lukakut…

Roma prezanton blerjen e radhës, një francez për mesfushën

Futbollisti francezet prezantohet nga klubi kryeqytetas

“Doni Suson? Na jepni këtë lojtar”, Milani befason Romën

Milani dhe Roma vazhdojnë negociatat për Suson. Spanjolli pëlqehet shumë nga verdhekuqtë dhe është drejt transferimit…

Roma akord me Juven, rritet “presioni” për Higuain

Roma dhe Juventusi ka rënë dakord për transferimin e Gonzalo Higuain në kryeqytet, por sulmuesi nuk…

Interesim serioz, Hysajn e do surpriza e Champions Ligës

Kieran Tripier la Totenhemin për t’u transferuar tek Atletiko Madrid. 28-vjeçari firmosi një kontratë 3-vjeçare dhe…

Xheko drejt largimit, trajneri Fonseka telefonon sulmuesin e njohur

Roma po bën gati një skuadër konkurruese për sezonin e ardhshëm. I larguari Manolas është zëvendësuar…

Xheko-Inter, gjithçka varet nga një juventin

Inter dëshiron të nënshkruajë me dy sulmues qendre. Romelo Lukaku dhe Edin Xheko janë emrat që…

“Ndizet” Roma, zyrtarizohet zëvendësuesi i Manolas

Ditën e sotme klubi i Romës ka zyrtarizuar si blerjen më të re Xhanluka Mançinin. 23-vjeçari…

Atletiko u tërhoq, “gjiganti” italian fillon negociatat për Hysajn

E ardhmja e Elseid Hysajt mbetet ende një dilemë, kur ka kaluar më shumë se gjysme…

De Rosi ndërron mendje, karriera vijon 11000 kilometra larg Romës

Daniele De Rosi tashmë ka marrë vendimin final. Ish-mesfushori i Romës ka vendosur të vazhdojë të…

Supergoditje e Romës, pasuesi i Manolas është një nga yjet e Atalantës

Roma shiti Manolas te Napoli dhe u duk se mori një tjetër goditje të rëndë, duke…

Duel pa fund, Roma mposht Milanin për mesfushorin francez!

Mesfushori i Fiorentinës, Zhordan Veretu, më në fund ka zgjedhur, pasi për javë të tëra së…

“Totenham apo Juventus? Zaniolo nuk është në shitje!”

Italia pas një periudhe të errët duket se po nxjerr një brez me plot talente, që…

“Asnjë ndryshim mes Romës dhe Juventusit, vetëm se këtu më vodhën”

Duke parë që marrin rroga mjaft të majme, futbollistët vazhdimisht kanë qenë pre e “skifterave”. Ka…

Humbje kolosale, Roma gati të shesë dy dështimet e Monçit

Merkato e vitit të kaluar te Roma rezultoi një katastrofë e vërtetë. Drejtori sportiv i atëhershëm…

Një surprizë për Higuain, Roma nuk heq dorë

Roma po bën merkato në shumë fronte, por objektivi i madh quhet Gonzalo Higuain. Sulmuesi argjentinas…

Roma e shtyn drejt Premier Ligës, Zaniolo në pritje të… Juventusit

Nikolo Zaniolo është pranë largimit nga Roma. Dy janë alternativat për të ardhmen e mesfushorit italian:…

Klubi londinez i hap dyert, Higuain pranë kthimit në ishull

Gonzalo Higuain edhe pse ka një marrëdhënie shumë të mirë me Sarrin, nuk pritet të qëndrojë…

Plan gjenial i Romës, gati firma me yllin e Leverkuzenit

Roma ka identifikuar zëvendëuesin ideal për Stefan El Sharaui, pasi ky i fundit zgjodhi Kinën për…

Nuk bindi në Romë, talenti brazilian rikthehet në atdhe

Gerson erdhi në vitin 2016 te Roma si një prej talenteve më të mëdhenj të kampionatit…

Vetëm 5 milionë euro larg mesfushorit, Milani nis sprintin final

Takimi i sotëm do të jetë deçiziv për objektivin e madh të mesfushës

Roma i bën nder Gjimshitit, 20 milionë për mbrojtësin e Atalantës

23-vjeçari do të transferohet në kryeqytet

Ofensiva e Interit: Xheko 6 milionë larg, ka një plan për Lukakun

Antonio Konte kërkon sulmues. Emrat dihen dhe ata janë Edin Xheko me Romelu Lukakun. Boshnjaku është…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online