Humbje kolosale, Roma gati të shesë dy dështimet e Monçit

0

Merkato e vitit të kaluar te Roma rezultoi një katastrofë e vërtetë. Drejtori sportiv i atëhershëm Monçi shiti brenda pak javësh Raxha Naingolan dhe Kevin Strotman, ndërsa lënë bosh nga të larguarit e zunë  Stivën Nzonzi dhe Havier Pastore.

Të dy lojtarët e ardhur në Romë zhvilluan sezone zhgënjyese dhe duket se qëndrimi i tyre në kryeqytet ka ardhur drejt fundit pas vetëm një viti. Sipas “Gazzeta Dello Sport” drejtori i tanishëm i verdhekuqve, Xhanluka Petraki, i është futur punës për të gjetur blerës për të dy lojtarët.

Nzonzi dhe Pastore ishin dy blerjet më të shtrenjta të Romës. Kosto e kombinuar e dy mesfushorëve i kalon të 50 milionë eurot dhe tani klubit italian i duhet t’i shesë me humbje të konsiderueshme.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.