Browsing Tag

Renova

Gjilani përmbys Renovën, Bushiç debuton me gol

Gjilani ka fituar 3 – 2 në testin miqësor të zhvilluar ditën e sotme ndaj Renovës. Ndeshja u luajt në Mavrovë të Maqedonisë së Veriut, ku Gjilani është zhvendosur prej disa ditësh në kuadër të përgatitjeve të sezonit të ri të IPKO…

Mbyllet në paqe, s’ka fitues mes Tiranës dhe Renovës

Tirana luajti sot një miqësore përballë Renovës, takim që u mbyll i barabartë në shifrat 2-2. Për bardheblutë e drejtuar nga Ardian Mema, shënoi Gentian Muça me penallti dhe një autogol i lojtarëve të Renovës, ndërsa në krahun tjetër,…

Tirana drejt Ohrit, zbulohet miqësorja e parë

Tirana ka nisur përgatitjet dhe ditën e hënë pritet të zhvendoset në Ohër, ku edhe do të kryejë fazën përgatitore. Bardheblutë do të zhvillojnë atje edhe ndeshje miqësore dhe e para është zbuluar. Të shtunën e 20 korrikut përballë 24 herë…

“Bum” afrimesh te Renova, prezantohen tre lojtarë

Skuadra e Renovës ka zyrtarizuar tri afrime. Një prej lojtarëve është një rikthim për skuadrën nga Xhepçishti, bëhet fjalë për sulmuesin Remzifaik Selmani, i cili rikthehet në klubin ku shkëlqeu pas dy vitesh, ku ishte pjesë e Ujpeshtit,…

Shkëndija ngec në transfertë, Iseni nderon Shkupin

Shkëndija është rikthyer pas shtatë ndeshjes te humbja dhe i ka dhënë fare pak shpresa Vardarit ndjekës. Kuqezinjtë nga Tetova u mposhtën në transfertë kundër Belasicës. Vendasit fituan 2-1, ndërsa goli i Shefit Shefitit 20 minuta përpara…

Shkupi fiton derbin me Shkëndijën, ngec Renova

Java e Shkupit në Maqedoni, pasi ka fituar derbin me Shkëndijën e Tetovës. Një gol i shënuar nga Bajrami me penallti në pjesën e parë vendosi fituesin dhe tanimë vendi i dytë dhe i tretë janë vetëm gjashtë pikë larg. Shkupi synon…

Triumfojnë Shkëndija dhe Shkupi, Renova reziston me të kuqe

Shkëndija e Tetovës ka reaguar pas barazimit në transfertë kundër Makedonijas dhe është rikthyer te fitorja. Kuqezinjtë mposhtën në shtëpi ekipin e Belasicës me rezultatin 3-0. Pjesa e parë u mbyll pa gola, ndërsa djemtë e Osmanit ishin të…

U largua në verë nga Teuta, tani firmos te Renova

Teuta janarin e shkuar bëri disa afrime dhe një prej lojtarëve që u mor ishte mesfushori Burhan Mustafov, i cili luajti vetëm gjashtë ndeshje me durrsakët. Katër prej tyre ai i nisi nga minuta e parë, ndërkohë që pati edhe një dëmtim që e…

Shkëndija “tris” në derbi, Shkupi befason Rabotniçkin

Shkëndija e Tetovës ka fituar derbin kundër Renovës me rezultatin 0-3, ndërkohë që ky triumf e ka çuar në pesë pikë diferencën me Vardarin e vendit të dytë. Akademija Pandev i ka ndalur kryeqytetasit dhe kjo ka bërë që Shkëndija të festojë…

Shkëndija marshon, Shkupi “merr frymë” në fund

Shkëndija e Tetovës vijon të fitojë dhe këtë herë në transfertë kundër Pobedës me rezultatin e pastër 0-2. Kuqezinjtë nuk ia kanë dalë të shënojnë dot në pjesën e parë, por në të dytën Bejtulai arriti të zhbllokojë rezultatin. Tre minuta…

Shkëndija arratiset në krye, Shkupit i ikën fitorja nga duart

Shkëndija vijon të shkëputet në krye të klasifikimit, pasi sot ka mposhtur 5-0 Sileksin e vendit të fundit. Tetovarët dominuan dhe fituan, ndërkohë që Vardari rival u mund në shtëpi nga Rabotniçki. Tashmë kuqezinjtë kanë gjashtë pikë më…

Shkëndija thyen Renovën, feston edhe Shkupi

Festojnë Shkëndija dhe Shkupi, pasi kanë fituar ditën e sotme. Ndryshe situata për Renovën, që u thye në shtëpi nga Rabotniçki. Për tetovarët ishte një ndeshje shumë e rëndësishme ajo përballë Vardarit. Kuqezinjtë fituan falë golave të…

Renova “frenon” Shkëndijën, Shkupi barazon në derbi

Shkëndija e Tetovës nuk po kalon një moment të mirë në kampionat dhe kjo është reflektuar në rezultatet e kuqezinjve. Këtë herë barazuan 2-2 në shtëpi në derbin me Renovën. U duk se gjithçka do të mbyllej lehtësisht. Goli i Ibraimit në…

Ibraimi nderon Shkëndijën, triumfon edhe Shkupi

Shkëndija e Tetovës ka fituar me rezultatin 1-2 në frymën e fundit në transfertën kundër Sileksit. Ishte kapiteni Ibrahimi ai që shënoi në shtesë golin që u dha tre pikët tetovarëve. Ndeshja u zhbllokua shpejt, teksa ishte Bojku ai i cili…

Test i vërtetë për Skënderbeun, sot në fushë

Skënderbeu mundi para pak ditësh Maliqin në miqësore dhe golat u realizuan nga Bruno Dita dhe Leonit Abazi. Tashmë trajneri Orges Shehi do të ketë mundësinë të shohë ekipin e tij përballë një ekip më të fortë, çka do t’i tregojë edhe më…

Partizani do ta sistemojë, ka një pistë për mesfushorin

Partizani afroi verën e shkuar shumë lojtarë dhe një pjesë e mirë e tyre u larguan. Edhe në janar pati disa "divorce" dhe mes atyre që ikën ishte edhe Realdo Fili, i cili kaloi te Kamza. Të kuqtë e lanë të ikte me parametra zero, teksa…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online