Shkëndija zyrtarisht kampione, Renova “masakron” Pobedën me 9 gola

0

Shkëndija është zyrtarisht ekipi kampion i Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut.  Tetovarët mundën në transfertë 1-0 Rabotniçkin falë golit të shënuar nga mesfushori Enur Totre në minutën e fundit të takimit.

Rol në shpalljen kampion të Shkëndijës luajtën dhe skuadra e Shkupit që ndali Vardarin me një barazim me shifrat 2-2.  Ky është titulli i tretë kampion i Shkëndijës dhe i dyti radhazi.

Renova ka regjistruar një fitore me rezultat të pabesueshëm ndaj Pobedës, duke shënuar plot 9 gola ndaj skuadrës së vendit të fundit të kampionatit.

 

MAQEDONI E VERIUT LIGA 1 – Java 32

E shtunë, më 4 maj 2019, ora 16:00            

Belasica-Makedonija GP 3-1

Rabotniçki-Shkëndija Tetovë 0-1
Shënues: Totre 90’

Renova-Pobeda 9-1

Shënues: Miovski 9’, Stojanovksi 22’, 35’, 64’, 90’, Ramadani 38’, 51’, Mustafov 45’, Useini 84’ / Ristevski 24’

Shkupi-Vardar 2-2

Shënues: Serzhinjo 32’, Bajrami 85’ / Zhuninjo 43’, Micevski 88’

Sileks-Akademija Pandev 3-0

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online