Shkëndija thyen Renovën, feston edhe Shkupi

0

Festojnë Shkëndija dhe Shkupi, pasi kanë fituar ditën e sotme. Ndryshe situata për Renovën, që u thye në shtëpi nga Rabotniçki. Për tetovarët ishte një ndeshje shumë e rëndësishme ajo përballë Vardarit.

Kuqezinjtë fituan falë golave të shënuar nga Izair Emini dhe Besart Ibrahimi, duke e ngushtuar diferencën me Vardarin në katër pikë. Festë legjitime në fund. Shkupi e kishte detyrim fitoren ndaj Sileksit dhe ia ka dalë.

Serxho dhe Stojkoski shënuan dy herë për bardhekaltrit, që lanë vendin e fundit për momentin. Për Renoën ishte programuar një ndeshje e vështirë kundër Rabotniçkit. Këta të fundit shënuan dy herë në portën e skuadrës shqiptare dhe morën tre pikët.

MAQEDONA LIGA 1 – Java 10

Renova-Rabotniçki 0-2
Shënues: Stjepanoviç 26’ (pen.)

Shkupi-Sileks 2-0
Shënues:
Serxho 50’, Stojkoski 57’

Vardar-Shkëndija Tetovë 0-2
Shënues:
Emini 45+4’, Ibraimi 89’

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online