Browsing Tag

Rangers

Grezda drejt “divorcit” në Skoci, Xherard e paralajmëron

Aventura e Eros Grezdës në Skoci me Gllazgou Rejxhërs nuk duket se do të ketë një fund të lumtur. Sulmuesi i përfaqësueses shqiptare ka humbur besimin e trajnerit Stiven Xherard dhe nuk shfaqet prej më shumë se një muaji as në stolin e…

Grezda pushim, një shqiptar “vret” kampionatin në Skoci

Gllazgou Rejnxhërs nuk shkoi dot më shumë se një barazim 1 -  1 në transfertën ndaj Hibernian. Skuadra e drejtuar nga Stivën Xherard zhbllokoi e para takimin, ndërsa rezultati u barazua falë golit të sulmuesit me origjinë shqiptare të…

Brendan Roxhers në luftë arbitrat skocezë: Janë amatorë!

Trajneri i kampionëve Gllazgou Selltik, Brendan Roxhers ka bërë disa deklarata ironizuese ndaj arbitrave të kampionatit skocez. Gjatë muajve të fundit, një sërë gabimesh nga “xhaketat e zeza” kanë bërë xhiron e botës dhe nga kjo gjë është…

Xherrard për Grezdën: Duhet të më bindë, pasi i kam besuar

Trajneri i mirënjohur i Rejnxhërsit, Stiven Xherrard ka folur sot për “Scotish Sun”, ku më shumë është ndalur të sulmuesi kuqezi, Eros Grezda. Marrëdhëniet mes dyshes kanë qenë shumë të mira, por forma me ulje-ngritje e sulmuesit 23-vjeçar…

Tifozët e admirojnë, Xherrard duhet t’i besojë Grezdës

Eros Grezda ka pasur një gjysmësezoni me shumë ulje-ngritje në Skoci, pasi me skuadrën e Rejnxhërsit nuk është se ka shkëlqyer. Gjithsesi, 23-vjeçari ka pasur disa momente shumë të mira, çka kanë mjaftuar që tifozët e Rejnxhërsit ta…

Çmenduria e radhës, në Austri gjejnë zgjidhjen e çuditshme

Në Europa Ligë grupi G ndoshta është grupi më i ekuilibruar i turneut, kur ka mbetur vetëm një ndeshje për t’u luajtur, për të përfunduar fazën e grupeve. Në grupin G bëjnë pjesë, Vijareali, i cili renditet në vendin e parë, Rapidi i Vienës…

Grezda: E kam pritur këtë shans, do tregoj veten

Eros Grezda ka qenë përkrah trajnerit të Gllazgou Rejnxhërs, Stivën Xherard, në daljen për shtyp për takimin e së dielës ndaj Madhëuell. Dëmtimi i Rajan Kent dhe pezullimi i sulmuesit Kandeiash i kanë dhënë një shans të artë sulmuesit…

Debutimi i hidhur i Grezdës, shtylla i mohon golin

Eros Grezda luajti si titullar për herë të parë në fomacionin e Gllazgou Rejnxhërs. Sulmuesi i kombëtares shqiptare nuk mund të lërë shenjë në transfertën ndaj St. Mirren, që u mbyll me triumfin e skuadrës së Stivën Xherard me rezultatin 2…

Xherard shfryn ndaj lojtarëve: Tregoni vlerat, përndryshe ikni

Stivën Xherard ka folur me tone të ashpra ndaj lojtarëve të tij pas eliminimit të Rejnxhërsave nga Kupa  e Skocisë. Ish-kapiteni i përfaqësueses angleze e ka pasur të vështirë të mbajë nën kontroll veten e tij para gazetarëve në konferencën…

“Ishte penallti, aktrimi i Grezdës nuk e bindi arbitrin”

Eros Grezda mund të kishte fjetur i qetë, nëse do të kishte shfrytëzuar mundësinë e krijuar në sekondat e fundit të shtesës. Një rast i shkëlqyer për t’u shndërruar në heroin e Rejnxhërs, për ti dhënë skuadrës fitoren në ndeshjen e Europa…

Debutimi europian i Grezdës, sa pranë lavdisë!

Nuk ka ardhur ende momenti që Eros Grezda të luajë titullar te Reinxhers FC në Skoci, por pak nga pzk forma e tij fizike po rritet dhe tashmë trajneri Stivën Xherard po i jep minuta. Sot sulmuesi i kombëtares sonë luajti 23 minuta në…

Grezda i përgjigjet Xherardit, gol me ekipin rezervë

Ditën e djeshme padyshim çdo tifoz i kombëtares sonë ishte i mërzitur pasi në ekipin e Rejnxhërs për sfidën e kampionatit që e fituan 5-1, Eros Grezda nuk u grumbullua. Një vendim që u mor nga trajneri Stiven Xherard. Por gjithsesi, për…

Derbi është i Seltikut, Xherard pëson humbjen e parë

Derbi i madh i Skocisë, mes Seltik e FC Reinxhers, ngjallte interes të jashtëzakonshëm pasditen e sotme, edhe për faktin se Reinxhers drejtohet nga Stivën Xherard, i cili sfidonte ish-trajnerin e tij në Liverpul, Brendan Roxhers. Edhe…

E bujshme/ Grezda pranë transferimit te “gjiganti” skocez

Eros Grezda është shumë pranë largimit nga ekipi i Osijekut. Sipas medies kroate “Index.HR”, sulmuesi i kombëtares mund të kalojë në Skoci ku e kërkon skuadra e Gllazgou Rejnxhërs. Klubi gjigant që ka në krye të bankinës ish-futbollistin…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online