Osijek “falënderon” Grezdën, përfitime rekord në vitin e shkuar

0

Skuadra kroate e Osijekut ka përfituar plot 12 milionë euro me shitjet e lojtarëve gjatë vitit 2017, me sulmuesin shqiptar Eros Grezda që është një nga shitjet më të shtrenjta. 12 milionë eurot e përfituara janë shuma më e madhe që klubi kroat ka përfituar gjatë një viti.

Shitja më e shtrenjtë ishte Borna Barisiç (2.45 milionë euro), ndërsa Grezda renditet i dyti, me Rejnxhërsin që pagoi plot 2 milionë euro për shërbimet e 23-vjeçarit kuqezi.

Bilanci i vitit 2018, ka qenë më pozitivi në 20 vitet e fundit për klubin kroat dhe pa diskutim duhet falënderuar edhe Grezda, që ka qenë një nga lojtarët më të mirë që ka veshur fanellën e Osijekut.

Grezda kur u prezantua te Rejnxhërs, me skuadrën skoceze që pagoi 2 milionë euro për të
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online