Browsing Tag

Panuci

De Biazi, Panuçi, Reja: Trajnerët kuqezi në fokusin e Dukës

Armando Duka ka dhënë një intervistë ekskluzive për “ProffesioneSport”, ku foli për trajnerët e kombëtares shqiptare, kualifikimin në Euro2016 dhe për presidencën e tij. Mes të tjerash, kreu i FSHF-së tha: President që në vitin 2002:…

Bulku: Nuk e prisja kurrë, padiskutim që u lumturova

Ish-kapiteni i skuadrës kombëtare Ervin Bulku do të debutojë si trajner i përfaqësueses shqiptare mbrëmjen e sotme në përballjen ndaj Andorrës. Në një intervistë për “Supersport”, Bulku shpjegoi se lajmi i erdhi fare papritur. “Të them…

Rikthehen koret ofenduese, tifozët kapen me Panuçin

Pak minuta pas pësimit të golit të dytë, një pjesë e tifozëve në “Loro Boriçi” filluan të bënin kore ofenduese ndaj trajnerit Kristian Panuçi. E njëjta gjë ndodhi dhe gjate ndeshjes ndaj Skocisë po në të njëjtin stadium disa muaj më parë.…

Balaj dhe Roshi rikthehen në aksion, Panuçi me sytë nga Rusia

Bekim Balaj dhe Odise Roshi i kanë dhënë fund përgatitjeve 2-mujore në Turqi dhe tani do të rikthehen të luajnë me skuadrën e Akhmat. Ndeshja e parë e skuadrës çeçene pas pushimit dimëror do të jetë ditën e nesërme në transfertë kundër…

E duan në Seria A, Panuçi mund të braktisë Shqipërinë

Kristian Panuçi u konfirmua nga presidenti Armand Duka një muaj më parë, edhe pse kishte shumë skepticizëm për të ardhmen e tij si kuqezi. një muaj më vonë, kur ujërat janë qetësuar disi dhe të gjithë presin projektin e italianit, një lajm…

Federata e prerë: Nuk po kërkojmë trajner të ri!

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar sot përmes një postimi në sajtin zyrtar, ku ka theksuar se lajmi se po kërkohet një teknik i ri për stolin kuqezi nuk është i vërtetë. Që pas konfirmimit të Panuçit nga ana e Dukës, nuk është se…

VIDEO | Panuçi nuk ndryshon kurrë, thumbon gazetarin

Kristian Panuçi u konfirmua në krye të stolit kuqezi nga presidenti Armand Duka, i cili ndryshoi mendje pas fitores me Uellsin dhe vendosi që t’i jepte një mundësi tjetër teknikut italian, i cili në Ligën e Kombeve nuk mundi që të…

VIDEO | Tifozët të irrituar, ofendim në kor ndaj Panuçit

Shqipëria po masakrohet me Skocinë dhe normalisht që janë të ofenduar pa fund tifozët kuqezi, të cilët fajësojnë trajnerin Panuçi për këtë situatë. Pas golit të katërt tifozeria ka shpërthyer në ofendime drejt trajnerit, duke përdorur dhe…

Lëvizje në Kombëtare, një sulmues i ri për Panuçin

Kristian Panuçi foli hapur sot në konferencën për shtyp, por lajmin më të bujshëm e kishte ruajtur për në fund. Fiorin Durmishaj mund të jetë pjesëtari më i ri i Kombëtares së Shqipërisë. Sulmuesi, i cili luan me Panionios, ka marrë ftesë…

Panuçi: Krijuam shumë raste, meritonim fitoren

Trajneri i kombëtares shqiptare Kristian Panuçi foli për mikrofonin e “rtsh” mbas përfundimi të miqësores ndaj Izraelit. Tekniku italian u shpreh se skuadra e tij e meritonte fitoren, por pranoi se skuadra u tregua disi konfuze në disa…

Nishani: Do marr avokat, fjalori i Panuçit shokon çdo familje

Bujar Nishani është bërë pjesë e diskutimeve në botine  sportit, për shkak të padisë që trajneri i Kombëtares Kristian Panuçi ka ngritur për ish-presidentin e vendit tonë. Nishani ka qenë i ftuar mbrëmjen e djeshme në “Channel One” në…

“Epoka” Panuçi: Statistika e frikshme e sulmuesve

Kristian Panuçi ka debutuar në stolin e kombëtares shqiptare më dy shtator të vitit të kaluar, në ndeshjen ndaj  Lihteshtejnit, takim ky që u fitua falë golave të Roshit dhe Agollit. Deri më tani tekniku italian ka zhvilluar 6 ndeshje…

Panuçi: Kur humbet je nën tokë, kur fiton…

Trajneri i Kombëtares Kristian Panuçi ka folur pas fitores me Izraelin për “Supersport”. Tekniku italian ka komentuar dhe për emra të përveçëm, por dhe për objektivat që ka skuadra kuqezi. Kur trajneri vendosi se eksperimentet nuk po…

Xhaka-Panuçi, tjetër takim!

“Sport Ekspres” zbulon prapaskenat: lojtari kontakton me trajnerin e kombëtares, për të sqaruar keqkuptimin. Por, vendimi final mbetet i italianit. Ja si shkuan gjërat në të vërtetë Anton Cicani Të gjithëve na ka ndodhur të gabojmë,…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online