Federata e prerë: Nuk po kërkojmë trajner të ri!

0

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar sot përmes një postimi në sajtin zyrtar, ku ka theksuar se lajmi se po kërkohet një teknik i ri për stolin kuqezi nuk është i vërtetë.

Që pas konfirmimit të Panuçit nga ana e Dukës, nuk është se ka pasur ndonjë emër që është përfolur për stolin e Kombëtares, por në FSHF duan që të mos lënë aspak vend për aludim, duke theksuar dhe një herë se besimi te Panuçi është maksimal.

Nisur nga disa spekulime dhe lajme abuzive që kanë qarkulluar në disa media orët e fundit, Federata Shqiptare e Futbollin dëshiron t’iu informojë se nuk është aspak e vërtetë që jemi në kërkim të një trajneri të ri për Kombëtaren Shqiptare të Futbollit.”

“FSHF është duke punuar dhe bashkëpunuar maksimalisht me trajnerin Panuçi për të arritur rezultate sa më të larta në kualifikueset për Kampionatin Europian 2020”, përfundon reagimi i FSHF.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.