Browsing Tag

Nejmar

Akord paraprak mes klubeve, Nejmar shumë pranë transferimit

Nejmar duket se e ka mbyllur me PSG. Braziliani me gjestet e tij lë të kuptohet se çdo marrëdhënie është thyer dhe pritet vetëm largimi. Katalanasja “Sport” raporton se Barcelona dhe PSG kanë arritur një marrëveshje paraprake për zbarkimin…

PSG ul armët, marrëveshje personale me Nejmar

Drejtori sportiv i PSG, Leonardo ditën e djeshme ka udhëtuar drejt Kinës për të takuar personalisht Nejmar. Braziliani, siç dihet botërisht tashmë, dëshiron të largohet dhe këtë ja ka bërë të qartë edhe klubit. Drejtuesit deri tani janë…

Verrati: PSG po e tepron, Nejmar ka dëshirë të largohet

PSG është treguar një klub aspak korrekt kur bëhet fjalë për lojtarë që duan të largohen nga kampionët e Frances. Rasti i Ben Arfa, Rabiot, Verratit dhe tani i Nejmar e tregojnë këtë fakt më së miri. Rasti i tanishëm, me yllin latin, që…

PSG ul kërkesat, ja sa kushton kartoni i Nejmar

PSG dhe Nejmar duken se janë pajtuar midis tyre, por dëshira e brazilianit për t’u larguar nga kampionët e Francës është e qartë. Fillimisht mediet spanjolle raportuan se klubi francez kërkonte 300 milionë euro për kartonin e sulmuesit, por…

Oferta për Nejmar? Leonardo flet “pa doreza”

Leonardo është ndalur te situata e Nejmar pas miqësores së zhvilluar kundër Nurembergut. Drejtori sportiv i PSG-së thekson se asnjë ofertë nuk ka ardhur në drejtim të sulmuesit. Braziliani kërkon të largohet nga kryeqyteti francez.…

“Burg” për tre vite, PSG kërcënon ashpër Nejmarin

Nejmar po tenton gjithnjë e më tepër të afrojë veten me Barcelonën, duke i kërkuar drejtuesve të pranojnë ofertat e katalanasve. Ai nuk ka ardhur në stërvitje për plot dy javë dhe me kthimin e tij, veprimi i parë që ka bërë ka qenë një…

Paqe midis Nejmar dhe PSG, braziliani shkel në Paris

Marrëdhëniet midis klubit të PSG-së dhe Nejmar po shkojnë drejt normalizimit. Media francez e “RMC” raporton se braziliani është paraqitur ditën e sotme në ambientet e kompleksit stërvitor të kampionëve të Francës. Një javë më parë PSG…

Spekullimet mbi të ardhmen, “shpërthen” Nejmar

Nejmar na e tregon çdo ditë e më tepër se nuk dëshiron të qëndrojë në Paris. Braziliani kërkon me çdo kusht kthimin në Barcelonë. PSG po ja ben të vështirë rrugën për në “Camp Nou” brazilianit, me Barçën që nuk lëshon fill, pas mllefit që…

Efekti domino i Nejmar, braziliani prish punë në Bavari

Bajerni i Mynihut është në kërkim të zëvendësuesve të Roben e Riberi. Prej kohësh një nga emrat më të lakuar në Bavari është Leroi Sane. 23-vjeçari nuk pranon të rinovojë e kështu e ardhmja e tij pritet të jetë larg Mançesterit. Bajerni i…

“Kur isha te Barça, Mesi s’më linte të luaja”

Të kesh një lojtar të madh në skuadër është një privilegj i madh, por edhe një telash më shumë. Lojtarë si Mesi apo Ronaldo kanë nevojë për mbështetjen e gjithë skuadrës. Janë ata që e marrin peshën më të madhe, por i gjithë ekipi do të…

Nxehet debati, babai i Nejmar i kundërpërgjigjet PSG-së

Nejmar nuk është paraqitur në seancën e parë stërvitore të PSG. Sulmuesi është në Brazil. Siç raportojnë mediet evropiane, 27-vjeçari nuk dëshiron të kthehet më në Francë dhe pret arritjen e marrëveshjes mes PSG dhe Barcelonës. Kjo e…

Leonardo zbulon gjithçka: Nejmar e ka një çmim, presim oferta

Parisi po fillon të “vlojë”. Shkak për këtë është një ndër yjet më të mëdhenj të futbollit botëror, Nejmar Zhunior. Dy vite më parë u paguan 240 milionë euro për ta sjellë në kryeqytetin e Francës, shumë kjo rekord që është  ende në fuqi…

Plas te PSG-ja, klubi paralajmëron Nejmar: Do ndëshkohesh!

Përflitej prej kohësh se Nejmar u kishte kërkuar drejtuesve të PSG-së largimin pas vetëm dy vitesh në kryeqytetin e Francës. Ditën e sotme situata është bërë krejt e qartë me klubin parisien që ka dënuar mosparaqitjen e yllit brazilian në…

Dorëhiqet numri dy i Barçës, shkaku quhet Nejmar

Zëvendëspresidenti i Barcelonës, Zhordi Mestre është dorëhequr nga posti i tij në klubin katalanas. Njoftimi është dhënë ditën e djeshme nëpërmjet një deklarate në faqen e internetit të skuadrës blaugrana, ku thuhet se Mestre ka paraqitur…

Takim kokë më kokë, ja ç’u tha mes Nejmar dhe Mesit

Argjentina, edhe pse ndoshta pa meritë të plotë, është eliminuar nga Brazili në gjysmëfinalet e Kupës së Amerikës. I munguari më i madh i këtij kompeticioni, Nejmar ishte i pranishëm në stadiumin Mineirao në mbështetje të kombëtares së tij,…

“Barcelonë, mos e rikthe Nejmarin! Ju tregoj pse!”

Barcelona është hedhur në sulm për të afruar Nejmar. Bisedimet me PSG-në po shkojnë mirë dhe katalanasit do të duhet të japin një lojtar dhe një shumë të konsiderueshme, por nën 200 milionë euro. Leonardo i ka bindur sheikët se rruga më e…

Në Spanjë lëshojnë bombën e radhës, akord Barça-Nejmar!

Nejmar dhe Barcelona kanë gjetur akordin dhe duket se kalimi i brazilianit në "Camp Nou" nuk është më një spekulim. Ditën e sotme në Spanjë raportojnë se katalanasit dhe braziliani kanë arritur akordin mes tyre dhe tashmë mbetet të bindet…

Nejmar papritur është penduar, do të kërkojë falje publike

Nejmar e do me çdo kusht kalimin te Barcelona. Braziliani dy vite më parë kaloi në mënyrën më të bujshme te PSG, duke e lënë ish-klubin e tij në një moment tepër të papritur. Ai transferim krijoi një kaos në “Camp Nou” dhe mërziti gjithë…

PSG me shpatulla pas muri, Barcelona çmenduri për Nejmar!

Nejmar dhe klubi i PSG tashmë i kanë ndërprerë marrëdhëniet. Braziliani ka kërkuar largimin dhe drejtuesit kanë rënë dakort për shitjen e tij. Barcelona është destinacioni i preferuar për 27-vjeçarin. Katalanasit janë udhëzuar nga Mesi për…

Çmimi i Nejmar në pikiatë, ja sa kushton sot braziliani

Nejmar u largua nga Barcelona për të dalë nga hija e Mesit dhe për të pasur pavarësi në arrtijet e ambicjes së tij për t’u bërë më i miri në botë. Braziliani mendoi se PSG ishte habitati i duhur për ta bërë këtë, por nuk ishte kështu.…

Nejmar apo Mbape? Përgjigja e Del Boske të lë pa fjalë

Reali i Madridit këtë merkato pritet të pësojë një revolucion. Dështimi i këtij sezoni e ka futur në aksion Florentino Perezin për të sjellë yje të rinj në “Santiago Bernabeu”. Emrat e Nejmar, Hazard dhe Mabape janë kryefjala e tifozëve të…