Browsing Tag

mesfushori

Vllaznia projekton rikthimin e bujshëm, bisedimet kanë nisur

Vllaznia u rikthye në Superiore pas një viti mungesë dhe ka nisur prej kohësh punën intesive për përforcimin e skuadrës. Sot, Ndriçim Shtubina konfirmoi rikthimin e tij tek ekipi shkodran, por drejtuesit e klubit nuk kanë ndërmend të ndalen…

Rama-Cuculi nuk duken, Kukësi nënshkruan me një mesfushor

Kukësi ka udhëtuar sot drejt Maqedonisë për të kryer fazën e dytë përgatitore. Gjatë këtyre ditëve të fundit, ka pasur shumë zhvillime në kampin verilindor, që nga ardhjet dhe largimet e lojtarëve, deri në fillimin e punimeve të stadiumit…

Bylis zyrtarizon afrimin e radhës, përforcohet mesfusha

Bylisi ka zyrtarizuar firmën me mesfushorin Majkëll Peçi. 22-vjeçari ishte pjesë e Kamzës sezonin e shkuar në Superiore, skuadër me të cilën luajtir 9 takime. Tani si lojtar i lirë, Peçi ka firmosur për ekipin mallakastriot. Bylisi u…

Firmë e rëndësishme te Teuta, rinovon mesfushori i talentuar

Skuadra e Teutës ka rinovuar sot me mesfushorin e talentuar, Uendi Vecaj. “Djemtë e Detit” kanë bindur 22-vjeçarin që të rinovojë kontratën edhe për tre vite te tjera. Vecaj do të jetë pjesë e Teutës deri në 2022 dhe shihet si një lojtar i…

VIDEO: Lilaj e nis mbarë, shënon supergol me ekipin e ri

Sabien Lilaj ka shënuar një supergol për ekipin e tij të ri, Nes Tzionës. Mesfushori shqiptar la ekipin e Gabalës për të kaluar te ekipi i sapongjitur në elitën e futbollit izraelit dhe e ka nisur shumë mbarë. Në takimin kundër Beitar…

33 ndeshje dhe asnjë gol, shqiptari e mbyll me Grashopersin

Në kampionatin zviceran të futbollit, janë të shumtë futbollistë shqiptarë. Një nga ta, është dhe Gjelbrim Taipi. Mesfushori aktivizohej prej 1 sezoni e gjysmë te skuadra e Grashopersit, ku luajti 33 ndeshje. Aventura e tij me ekipin…

Zyrtare, Sevilja transferon ish-mesfushorin e Sitit

Sevilja ka arritur të transferojë mesfushorin brazilian, Fernando, për 4.5 milionë euro nga skuadra turke e Gallatasajt. Ish-mesfushori i Mançester Sitit është një lojtar me shumë eksperiencë dhe pritet të përforcojë shumë mesfushën e…

Laçi godet në merkato, blen talentin e shumëpërfolur!

Laçi pati disa lojtarë në formë huazimi sezonin e shkuar, të cilët i ka humbur këtë merkato vere. Kuribinasit kanë nisur punën për të përforcuar skuadrën dhe sot kanë arritur akordin me mesfushorin Julian Shehu. 20-vjeçari ka pasur dhe…

Agjenti i mesfushorit zikaltër: E ardhmja? 100% Inter!

Ardhja e Antonio Kontes në krye të Interit ka trazuar disi ujërat në kampin zikaltër, pasi priten shumë afrime këtë merkato, çka do të thotë disa të “sakrifikuar”. Një nga lojtarët që pritej të largohej, ishte dhe mesfushori spanjoll, Borja…

Taulant Xhaka lider në Zvicër, Bazeli e “gradon”

Taulant Xhaka është një nga lojtarët më të rëndësishëm te skuadra e Bazelit, tek e cila luan prej shumë sezonesh tashmë. Mesfushori kuqezi adhurohet nga tifozeria zvicerane dhe shihet si një lider në fushën e lojës. Xhaka iu bashkua…

Zbulohet plani, Maldini-Boban përgatisin goditjen e bujshme!

Pas zyrtarizimit të Marko Xhiampaolos te Milani, zërat për afrime lojtarësh kanë qenë të shumtë. Një emër që është i lidhur ngushtë me një kalim te kuqezinjtë, është mesfushori i Real Madridit, Dani Sebajos. Lojtari është aktualisht në…

Interi arrin akordin, i “vjedh” Milanit objektivin kryesor

Stefano Sensi është vetëm një hap larg Interit, pak ditë pasi ishte i lidhur me një kalim te rivalët e përjetshëm të Milanit. Drejtuesit e zikaltërve u takuan me agjentin e mesfushorit të Sasuolos, Xhiusepe Riso, dhe kanë arritur një akord.…

Lacio ka dyshime, e ardhmja e Berishës mbetet enigmë

Skuadra e Lacios pagoi plot 7.6 milionë euro për të siguruar kartonin e mesfushorit të Kosovës, Valon Berisha, por në sezonin e tij të parë me fanellën laciale, 26-vjeçari bëri një sezon për t’u harruar. Në 2018-19, Berisha luajti vetëm…

Mesfushori i Junajtid nuk largohet, zyrtarizohet rinovimi

Mançester Junajtid është në periudhë revolucioni dhe trajneri Ole Gunar Solskjaer i ka ndarë lojtarët që do të mbajë në skuadër dhe ata që do të largojë. Pas shumë largimeve, si Anderr Herrera, Valencia e disa të tjerë, sot është…

Inter-Barela, në fundjavë vendoset gjithçka!

Inter dhe Kaljari do të takohen këtë fundjavë për të vazhduar bisedimet për mesfushorin Nikolo Barela, sipas “Gazzetta dello Sport”. Barela ka gjetur gjuhën e përbashkët me Interin, pasi ka rënë dakord me kushtet personale të kontratë, por…

Hedhja e fanellës, Ramadani sqaron gjithçka!

Ylber Ramadani shënoi golin e dytë në fitoren 2-0 të Shqipërisë përballë Moldavisë, goli i tij i parë me fanellën kuqezi. Duke parë që ky gol ishte shumë i rëndësishëm për të, festa ishte e çmendur, madje dhe shkelmoi fanellën e Shqipërisë.…

Shqipëria, Kosova dhe e ardhmja e Taulantit: Flet Granit Xhaka

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, është sot i pranishëm në “Elbasan Arena” për të ndjekur ndeshjen e Shqipërisë dhe vëllain e tij, Taulant Xhakën. Para fillimit të takimit, futbollisti i njohur foli për mikrofonin e Supersport, ku u…

Merkato e Bylisit, në bisedime me ish-mesfushorin e Besës

Bylisi ka filluar të mendojë seriozisht për merkaton dhe synon të përforcohet sa më shumë për sezonin e ri, që do e shohë në Superiore. Edhe pse u shpallën kampionë të Kategorisë së Parë, drejtuesit po mendojnë të krijojnë një skuadër…

Të reja nga Kosova, mësohet një nga afrimet e Bylisit

Skuadra e Bylisit u shpall kampione e Kategorisë së Parë dhe u rikthye në Superiore pas disa sezonesh mungesë. Ekipi ballshiot ka nisur menjëherë punën për t’u përforcuar në merkato, pasi synojnë të qëndrojnë në Superiore dhe jo të jenë…

Tjetër lamtumirë te Kukësi, mesfushori konfirmon largimin

Te skuadra e Kukësit, kanë filluar lëvizjet. Dy nga futbollistët më të mirë të verilindorëve, Rexhinaldo dhe Kordeiro janë larguar nga blutë, ndërsa pak minuta më parë, dhe mesfushori gjeorgjian, Irakli Dzaria, konfirmoi largimin.…

Batha i shumëkërkuar, tre ekipe të Superiores pas tij

Interesim i madh për mesfushorin Idriz Batha këtë merkato. Futbollisti i Flamurtarit me shumë gjasa do të largohet nga skuadra vlonjate, për shkak të problemeve me financat. 27-vjeçari do të vazhdojë karrierën e tij në një skuadër tjetër të…

Rikthim te Skënderbeu? Sabien Lilaj flet si lojtar i lirë

Sabien Lilaj nuk është më lojtar i Gabalës në Azerbajxhan dhe këtë merkato, do të studiojë ofertat më të mira. Si një lojtar i lirë, mesfushori kuqezi ka folur për Supersport, ku është përgjigjur për një rikthim të mundshëm te Skënderbeu.…

Telushi: Partizani super, këtu jemi të gjithë ushtarë!

Mesfushori i Partizanit, Bruno Telushi, ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm të “Demave” këtë sezon. Për më tepër dhe golashënues, Telushi ka treguar shumë herë se është shtylla e formacionit të Gegës. Pas ndeshjes kundër Kukësit dhe…

Llullaku del duarbosh, Kupën e Rumanisë e fiton Haxhi

Azdren Llullaku nuk arriti ta mbyllë me trofe këtë sezon në Rumani. Mesfushori kuqezi luajti titullar në takimin mes Astrës dhe Vitorul Konstata. Skuadra e Llullakut arriti të kalojë në avantazh në minutën e 41’, falë golit të Alibek, duke…