Mesfushori i Junajtid nuk largohet, zyrtarizohet rinovimi

Mançester Junajtid është në periudhë revolucioni dhe trajneri Ole Gunar Solskjaer i ka ndarë lojtarët që do të mbajë në skuadër dhe ata që do të largojë. Pas shumë largimeve, si Anderr Herrera, Valencia e disa të tjerë, sot është zyrtarizuar një rinovim.

Bëhet fjalë për mesfushorin Huan Mata. Spanjolli luan prej shumë vitesh në Premier League dhe konsiderohet si një lojtar shumë i rëndësishëm i “Djajve të Kuq”. Ofertat për të nuk mungonin, kryesisht nga La Liga, por fantazisti ka vendosur të rinovojë dhe të qëndrojë në “Old Trafford” deri në vitin 2021.

 

View this post on Instagram

 

OFFICIAL: Juan Mata has signed a new Man Utd contract ?

A post shared by Goal (@goalglobal) on

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online